خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

تصمیم‌گیری برای واکسیناسیون کودکان در هفته‌های آینده

  • 18 شهریور 1400 - 11:03
تصمیم‌گیری برای واکسیناسیون کودکان در هفته‌های آینده
رییس انستیتو پاستور ایران گفت: تاکنون کودکان در اولویت‌های سنی تزریق واکسن کرونا قرار نداشتند و در هفته‌های آینده در این ‌مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علی رضا بیگلری درباره واکسیناسیون کودکان با واکسن پاستوکووک افزود: پاستوکووک یکی از واکسن‌های ایمن و در دسترس برای تزریق به کودکان است.

وی ادامه داد: مطالعه واکسن سوبرانا ۲ در کوبا روی کودکان انجام و مجوز مصرف اضطراری این واکسن هم دریافت شده است.

بیگلری گفت: واکسن کرونای مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کوبا به عنوان سوبرانا ۲ و در ایران به عنوان پاستوکووک نام‌گذاری شده است.

کوبا برای اولین بار در جهان تزریق واکسن کرونا به کودکان خردسال را آغاز کرد و بر این اساس در نظر دارد تا تمامی کودکان را پیش از بازگشایی مدارس که بیشتر آنها از مارس ۲۰۲۰ فعالیتی نداشته‌اند، در برابر بیماری کووید ۱۹ واکسینه کند.

کوبا روز دوشنبه، اولین کشور در جهان نام گرفت که برنامه واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ را برای کودکان دو سال به بالا آغاز کرد هرچند هنوز سازمان جهانی بهداشت در مورد این واکسن اظهار نظر نکرده است.

کوبا پس از تکمیل آزمایشات بالینی واکسن های آبدالا و سوبرانا روی خردسالان، روز جمعه برنامه واکسیناسیون خود را برای کودکان ۱۲ سال به بالا شروع کرد.

همچنین واکسیناسیون گروه های سنی دو تا ۱۱ سال در یکی از شهرهای این کشور آغاز شد.

چندین کشور دیگر در جهان نیز واکسیناسیون کودکان ۱۲ سال به بالا را انجام می دهند و برخی از آنها آزمایشاتی را روی کودکان کم سن و سال‌تر انجام داده‌اند.

کشورهایی مانند چین، امارات متحده و ونزوئلا نیز اعلام کرده اند که قصد دارند خردسالان را در برابر بیماری کووید ۱۹ واکسینه کنند، اما کوبا اولین کشوری است که این کار را آغاز کرده است.

  • منبع : ایران پزشک

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب