خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

تشکیل مجمع حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل

  • 10 تیر 1400 - 15:19
تشکیل مجمع حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، مریم بیدخام، از راه اندازی مجمع خیران حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این مجمع جذب خیرانی است تا بتوانند برای حضور کودکان بازمانده از تحصیل شرایط مناسبی را فراهم آورد. به گزارش ایچنا به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه […]

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، مریم بیدخام، از راه اندازی مجمع خیران حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این مجمع جذب خیرانی است تا بتوانند برای حضور کودکان بازمانده از تحصیل شرایط مناسبی را فراهم آورد.

به گزارش ایچنا به نقل از ایرنا، روز پنجشنبه در طی جلسات برگزار شده در سالن  آموزش و پرورش استان قزوین ،  بر ضرورت شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل با محوریت آموزش و پرورش و با همکاری سایر دستگاههای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی تاکید شد. بیدخام  افزود:   یک هزار و ۲۳۷ کودک بازمانده از تحصیل با توجه به آمار موجود در حال حاضر در استان شناسایی شده اند.
وی اظهار داشت: پس از شناسایی اولیه باید تلاش شود علاوه بر حمایت‌های لازم ، زمینه ای جهت ادامه تحصیل  و برطر ف کردن سایر مشکلات آنها اعم از بهداشت و درمان ، مهارت اموزی، بیمه و سایر نیازهای آنها با کمک خیران  فراهم شود.
بیدخام همچنین به فرهنگیان خیراندیش و نیکوکار اشاره کرد : در آموزش و پرورش معلمین بسیاری علاقه مند به آموزش کودکان نیازمند و بازمانده از تحصیل هستند که هدف این مجمع فراهم کردن  بستر لازم را برای آنها است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین در  ادامه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس در کشور  اشاره کرد و گفت : با توجه به نوین بودن آموزش در فضای مجازی به ویژه در مقاطع ابتدایی و عدم دسترسی اقشار محروم جامعه به تبلت که باعث شد تا برخی از دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته استان از نعمت بهره مندی از تحصیل محروم شوند باید تلاش شود در تابستان جاری به همت خیران این خسارت جبران شود .
بیدخام از تابستان جاری به عنوان فرصت طلایی یاد کرد که با محوریت آموزش و پرورش و همکاری خیرین و تشکل‌های مردم نهاد دانش آموزان بازمانده از تحصیل فرصت استفاده از آموزشهای رایگان را تا قبل از شروع تحصیلی سال جاری داشته باشند .
وی با بیان اینکه در استان خیریه های متعددی در زمینه های مختلف حمایتی از جمله خیرین مدرسه ساز ، تهیه جهیزیه ، درمان بیماران خاص ، کمکهای مومنانه و سایر موضوعات فعالیت می کنند ، افزود : برای شناسایی و حمایت از کودکان در معرض آسیب که به هر دلیل از تحصیل جا مانده اند، ضروری است این مجمع با محوریت آموزش و پرورش و همکاری خیرین استان در راستای حمایت و اموزش کودکان بازمانده از تحصیل تاسیس شود .
وی تلاش برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به کلاس درس ، مهارت آموزی آنها ، اشاعه فرهنگ مشارکت خیرین ، کمک به اشتغال جوانان ، ترویج فرهنگ انفاق  را از جمله اهداف این خیریه برشمرد.

بیدخام امیدوار است با مشارکت خیرین و نیکوکاران خیراندیش، تحصیل از هیچ کودکی محروم نشود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب