خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

تربیت فرزند از چه زمانی شروع می‌شود؟

  • 06 آبان 1400 - 11:49
تربیت فرزند از چه زمانی شروع می‌شود؟
یک کارشناس مسائل دینی، زمان شروع تربیت فرزندان را از نظر دین اسلام از زمان ازدواج پدر و مادر عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛حجت الاسلام علی محمد لروند ، با اشاره به اهمیت تربیت فرزند در دین مبین اسلام، اظهار کرد: اگرچه دیدگاه های مختلفی درباره زمان شروع تربیت وجود دارد، اما دین مبین اسلام معتقد است زمان تربیت فرزند از زمان ازدواج پدر و مادر شروع می شود.

لروند ادامه داد: اسلام حتی اولین مرحله تربیت فرزند را قبل از ازدواج می داند و تاکید کرده وقتی می خواهی برای خود همسر انتخاب کنی دقت کن چه کسی را به عنوان مادر فرزندت انتخاب می کنی.

امام جمعه کنگاور اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) هم  درباره تربیت فرزند می فرماید: “بنگر که فرزندت را در چه نسل و نژادی قرار می دهی، زیرا که رگ و ریشه خانوادگی در فرزند تأثیر می گذارد”.

وی تاکید کرد: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام پدر و مادرها باید قبل از فرزندآوری و در دوران بارداری مادر روی اعمال و رفتار و غذای خود حساس بوده و لقمه حلال بخورند و از غذای حرام یا حتی شبه‌ناک بپرهیزند.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس تعالیم دین اسلام از سن دو سالگی به بعد حساسیت تربیت فرزند بیشتر می شود، گفت: از سن دو سالگی به بعد ذهن کودک کاملا آماده دریافت اطلاعات است و هر حرف یا حرکت و رفتاری را به سرعت یاد می گیرد.

لروند تاکید کرد: رعایت نکاتی مانند استفاده از جملات محترمانه و توأم با محبت در مقابل فرزند، هماهنگ شدن پدر و مادر در نحوه برخورد با فرزند هنگامی که فرزند کار خوب  می کند یا اشتباهی مرتکب می شود، انتخاب لباس و پوشش مناسب برای فرزند، پوشش مناسب والدین در مقابل دیدگان حساس فرزند اهمیت زیادی در تربیت کودک دارد.

لروند با تاکید بر اینکه خانواده ها باید به صورت عملی در تربیت فرزندان خود حساس باشند، گفت: فقط با حرف زدن نمی‌شود کودک را تربیت کرد چون کودکان به رفتار پدر و مادر و اطرافیان خود دقت دارند و مثلا اگر مادر یا پدر به کودک می گویند فلان کار را انجام نده خودشان هم نباید همان کار را در حضور فرزندشان انجام دهند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب