تربیت صحیح کودک، یک قانون طلایی

به گزارش ایچنا1؛ تربیت کودک در بسیاری از مواقع امری بسیار طاقت فرسا به شمار می رود، مخصوصا وقتی دارای فرزندان ۲ سال به بالا باشید. کودکان در این سن اصلا به حرف پدر و مادر خود گوش نمی کنند . هیچ کدام از ما قبل از اینکه بچه دار شویم ، هرگز تصور نمی کردیم پدر و مادر شدن تا این حد دشوار باشد.

مهمترین قانون طلایی تربیت کودک
در واقع می توان پرورش فرزند یا همان تربیت کودک را به رانندگی در یک جاده پر پیچ و خم و ناهموار تشبیه کرد؛ تا یک مسیری همه چیز خوب پیش می رود و ناگهان بنگ! با کمال ناباوری می بینید که در یک گودال افتاده اید. در پرورش کودک هم قطعا چنین تجربه ای را خواهید داشت ؛ گاهی اتفاق می افتد که کودک بدون هیچ اعتراضی به حرفتان گوش داده و مثل یک فرشته رفتار می کند. در عین حال، در مواقعی هم او بیش از حد لجوج و سرسخت می شود و شما با خود فکر می کنید که او یک شیطان به تمام معناست.

والدین الگوی فرزندان هستند
اینکه چگونه بتوانید کودک خود را وادار کنید از شما اطاعت کند، ممکن است در ابتدای امر بسیار دشوار به نظر برسد، اما به هیچ وجه غیرممکن نیست. کودکان موجوداتی بسیار هوشیار و الگو پذیر بوده و از محیط اطراف خود و رفتارهای دیگران تقلید و الگوبرداری می کنند . در مورد تربیت کودک اکثر کودکان از یک قانون طلایی تبعیت میکنند : با دیگران همانگونه رفتار کن که می خواهی با تو رفتار شود .کودکان با نگاه کردن به رفتار پدر و مادر از آنها می‌آموزند. اینکه الگوی رفتار مناسب، محترمانه و خوب باشید خیلی بهتر جواب می‌دهد تا اینکه بخواهید آنها را با حرف‌های‌تان تربیت کنید.

همچنین ببینید

جستجوی پنهانی والدین در تلفن همراه فرزندان صحیح است؟

یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه، در خصوص نگرانی والدین نسبت به حضور بیش …