خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

تدوین دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر «حریق»

  • 22 آذر 1400 - 20:30
تدوین دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر «حریق»
سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس، «دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر حریق» را تدوین کرد که پس از بررسی و اعلام نظر سازمان آتش نشانی، خدمات ایمنی شهرداری تهران و تأیید نهایی از سوی وزارت کشور، جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته و در راستای استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس و همچنین ساخت فضاهای آموزشی نوساز، موجب افزایش ضریب ایمنی مدارس شده است.

بر همین اساس، در راستای استانداردسازی سیستم‌های گرمایش مدارس و در جهت جلوگیری و پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی، «دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر حریق» به منظور تسهیل در فرآیندهای تصمیم‌گیری کارشناسان معماری، سازه، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و بهره‌برداری مطلوب از فضا و امکانات آموزشی تدوین شده است.

هدف از تهیه این دستورالعمل، کمک به طراحی سیستم حریق مدارس به‌ منظور بهبود ایمنی و حفاظت از این فضاها، امکانات، تجهیزات و کاربران آن‌ها در برابر آتش‌سوزی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، این دستورالعمل، برای بررسی و أخذ نظرات مشورتی در اختیار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران قرار گرفته است که پس از آن به وزارت کشور ارسال و پس از تأیید نهایی جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ خواهد شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب