تدوین اساسنامه کمیته تخصصی تربیت کودک در شورای فرهنگ عمومی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی، اظهار کرد: کمیته تخصصی تربیت کودک و نوجوان با مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شده و اساسنامه این کمیته در دست تدوین است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان هم در این جلسه گفت: ساختارهای موجود در حوزه تربیت کودک شناسایی، سازماندهی و هدفمند می شود.

حجت الاسلام محمدهادی نظیری افزود: به دنبال تاسیس ساختار جدید نیستیم بلکه ساختارهای موجود در حوزه تربیت کودک را شناسایی، سازماندهی و هدفمند می کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه های فعال در حوزه تربیت کودک بررسی و ۹ مجموعه فعال شناسایی شده است، گفت: این ۹ مجموعه تربیتی از مجموعه مرحوم مسکین تا مجموعه تربیتی آفتابگردان در جلساتی گردهم جمع شده و تصمیم گرفتند ظرفیت خود را در یک مسیر قرار دهند و گسترش دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه جلساتی برگزار و خلاهای حوزه مبانی شناسایی شد که البته مقداری از مبانی طرح استحکام نداشت، گفت: اعضا دعوت و مباحث انجام و اهداف از تشکیل این مجموعه مورد بحث قرار گرفت.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه انتظاری که از این مجموعه می‌رفت ستادی و نقش سیاستگذاری و ارزیابی در حوزه تربیت تخصصی کودک و نوجوان بود، گفت: طلبه ای در قم که در حوزه تخصصی کودک فعالیت می کرد شناسایی و با دعوت از وی جلساتی در حوزه تربیت دینی کودکان در همدان برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۷ جلسه نیز با حضور نمایندگان دستگاه‌های کارگروه پیش بینی شده برگزار شد، اظهار داشت: این کارگروه ۹ مجموعه در اختیار دارد که در قالب اتحادیه مشغول فعالیت هستند و آمادگی دارند در خصوص اهدافی که در شورا مطرح و مصوب می شود برنامه ریزی کنند./

همچنین ببینید

چرا یادگیری زبان برای کودکان آسان‌تر است؟

هرگز نباید امید را از دست داد. نتایج مطالعاتی نشان داده است در برخی موارد …