تحصیل 230 دانش آموز در مدارس آموزش از راه دور

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: این دانش آموزان در ۶ مدرسه در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، زیرکوه و نهبندان مشغول تحصیل هستند و قرار است بزودی ۵ مدرسه آموزش از راه دور دیگر راه اندازی شود.
واقعی با بیان این که افراد لازم التعلیمی که امکان ارائه‌ی آموزش‌های دوره تحصیلی روزانه برای آنان وجود ندارد، به مدارس آموزش از راه دور هدایت می‌شوند، افزود: افراد دارای شرایط خاص نظیر داشتن معلولیت، تأهل، بیماری‌های خاص و دانش آموزانی که به هر دلیلی نتوانند در سایر مدارس ادامه تحصیل دهند، جذب مدارس آموزش از راه دور می‌شوند.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های این مدارس، به سه صورت حضوری، غیر حضوری و نیمه حضوری، گفت: در کلاس‌های حضوری تمام خدمات آموزشی، برنامه و محتوا توسط معلم ارائه می‌شود و در کلاس‌های نیمه حضوری خدمات آموزشی و پرورشی به سه صورت هدایت آموزشی، رفع اشکال و کلاس همدرس ارائه می‌شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در کلاس‌های غیر حضوری نیز خدمات به صورت کلاس اقماری، آموزش الکترونیکی، آموزش مکاتبه‌ای و آموزش به صورت کتاب خود آموز ارائه می‌شود.
واقعی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت مدارس آموزش از راه دور برای پوشش دانش‌آموزان در مناطق روستایی و مناطق کم‌برخوردار گفت: افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان بازمانده از تحصیل با تکیه‌بر سند تحول بنیادین، نهادینه کردن عدالت آموزشی و تربیتی و بهره مندی هوشمندانه از فناوری‌های نوین مبتنی بر نظام معیار اسلامی، از اهداف راه اندازی مدارس آموزش از راه دور است./

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …