تحصیل ۵ هزار دانش‌آموز خوزستانی در مدارس استعدادهای درخشان/ کمبود ۱۰ هزار کلاس درس در استان خوزستان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان کورش مودت پیش از ظهر امروز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ۹۸ در جمع سرگروه های آموزشی مدارس استعدادهای درخشان سراسر استان اعلام کرد: روند کیفیت بخشی به شاخص های آموزشی و پرورشی استان خوزستان با تشکیل دو کارگروه استانی و وزارتی به صورت جدی و ویژه در حال پیگیری است.

وی در ادامه با اشاره به تحصیل ۵ هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس استعدادهای درخشان عنوان کرد: دانش آموزان سمپاد دارای ظرفیت علمی بالایی هستند که می توان با استفاده از این ظرفیت در راستای ارتقای شاخص های کیفی آموزش و پرورش گام برداشت.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه آموزش و پرورش استان از لحاظ میانگین جمعیتی رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در استان خوزستان مشغول به تحصیل هستند. این ظرفیت عظیم دانش آموزی می تواند به عنوان یک فرصت برای متولیان تعلیم و تربیت قلمداد شود.

مودت اضافه کرد: مدیران مدارس به عنوان مهمترین عامل در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت می بایست با مبانی کیفیت بخشی بر مدار سند تحول بنیادین آشنا شوند.

وی در عین حال با اظهار اینکه ۳۰ درصد مدارس استان خوزستان فرسوده هستند؛ توضیح داد: در استان خوزستان ۱۵۰۰ کلاس در قالب ۴۰۰ واحد سنگی وجود دارد. همچنین بر اساس برآوردها سرانه فضای آموزشی در استان خوزستان ۴/۸ مترمربع است که این عدد می بایست یه ۵/۲ مترمربع ارتقا یابد. این آمار نشان از کمبود ۱۰ هزار کلاس درس در خوزستان دارد که تنها با مشارکت خیرین مدرسه ساز می توان شاهد مرتفع شدن مشکل کمبود فضای آموزشی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد: رسیدن به الگوی مناسب برای ارتقای شاخص های کیفی از طریق کار گروه های استانی و وزارتی در حال پیگیری است که به زودی گزارش این اقدمات به اطلاع همه ذی نفعان مجموعه تعلیم و تربیت خواهد رسید./

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …