تحصیل ۴۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در قم

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بهرام سرمست ظهر شنبه در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: به لحاظ کمی در زمینه فضاهای آموزشی مشکل جدی داریم و از وجود خیرین مدرسه‌ساز استان که یک ظرفیت مطلوبی است باید استفاده شود که در این زمینه، قم نسبت به سایر استان‌ها در جذب خیرین جایگاه خوبی دارد.

وی ادامه داد: باید برای فعالیت بهتر خیرین زمین لازم در اختیار آن‌ها قرار گیرد و از ظرفیت اوراق تصفیه هم باید استفاده شود که سازمان‌های نظارتی هم باید در این زمینه همکاری کنند و معاونت فنی و عمرانی استانداری مسئول پیگیری است.

استاندار قم افزود: در استان قم ۴۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی تحصیل می‌کنند که باید نمایندگان مجلس با مکاتبات خود از ظرفیت کمیساریای عالی پناهندگان استفاده شود.

وی افزود: در بحث اراضی موجود در سطح شهر نیز باید از این ظرفیت هم استفاده کرد و پیگیری ۷ قطعه زمین هم باید از سوی فرماندار قم صورت پذیرد.

سرمست گفت: با سرانه فضاهای آموزشی کشور فاصله داریم و برای رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه باید بیشتر تلاش کنیم.

مطالعه بر روی ۸۵ روستای استان

معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه استان قم نیز در ادامه این جلسه گفت: برای ۵ هزار روستای کشور با توجه به استعداد و ظرفیت و هم‌چنین نیروهای محلی برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی تهیه شده است که به تصویب شورای برنامه‌ریزی رسیده است.

نعمت الله امانی افزود: برای این امر در ۸۵ روستای قم مطالعات انجام شده است که سالانه ۱۷ روستا تحت پوشش طرح مطالعات قرار می‌گیرد

وی ادامه داد: در سلفچگان که ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد کارگروه زیربنایی تشکیل شده و طرح مطالعات آن تهیه و قرار است در این جلسه مطرح شود./

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

راه اندازی مدرسه “شهرآموز”باهدف آشنایی نوجوانان بامسئولیت های شهرداری وافزایش خلاقیت

اولین مدرسه تابستانه شهروند یزدی با عنوان «شهرآموز» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با …