تحصیل ۱۹ کودک ناشنوای گنبدی در مدارس عادی با تربیت شنوایی

فشایی با بیان اینکه در دو سال گذشته ۱۹ کودک ناشنوا با تربیت شنوایی تحصیل خود را در مدارس عادی ادامه می دهند، گفت: بسیاری از کودکان ناشنوا با خدماتی که در مرکز اختلالات شنوایی دریافت کردند تربیت شنوایی شده و توانستند در مدارس عادی حضور یابند.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «محمدرضا فشایی» امروز(یکشنبه 7 مهر) اظهار کرد: موضوع غربالگری یکی از اقداماتی است که بهزیستی دنبال می کند و باید خانواده ها به آن اهتمام داشته باشند.

رئیس بهزیستی گنبد کاووس یادآور شد: با پیشرفت های علمی بسیاری از کودکان ناشنوا توانستند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

فشایی یادآور شد: این امر منجر به این شده که100  نفر کودکان با اختلات شنوایی وارد مدرسه شوند.

وی با بیان اینکه 470 ناشنوا در گنبد کاووس شناسایی شده است، تاکید کرد: بسیاری از کودکان ناشنوا با خدماتی که در مرکز اختلالات شنوایی دریافت کردند تربیت شنوایی شده و توانستند در مدارس عادی حضور یابند.

رئیس بهزیستی گنبد کاووس  خاطرنشان کرد: در سال گذشته 9 نفر و امسال 10 نفر از کودکان ناشنوا توانستند با تربیت شنوایی به مدارس عادی بروند و تحصیل خود را ادامه دهند.

شفایی با بیان اینکه خدمات در مراکز  بهزیستی تخصصی است و تربیت شنوایی و روانشناسی در این مراکز بر روی کودکان انجام می شود، افزود: در سطح استان گلستان چهار مرکز اختلالات شنوایی وجود دارد که کودکان ناشنوا و کم شنوا را برای ورود به مدارس عادی آماده می کنند./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …