تحصیل حدود 90 هزار دانش آموز در 600 مدرسه راهیان کوثر کشور

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مرتضی فاطمی نژاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان با اشاره به رویکرد مورد نظرموسسه آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر در کشور، اظهار کرد: دانش آموزان موسسات آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر در مسابقات و برنامه های مختلف آموزش و پرورش شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور دانش آموزان در حوزه های مختلف بیانگر ارتقای سطح علمی دانش آموزان و خانواده ها و کادر ما در مدارس است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی هایی که داشتیم، برای مربیان و کادر فعال مدارس راهیان کوثر دوره های مختلف آموزشی برگزار می کنیم که این دوره ها را برای مربیان آموزش و پرورش هم ارائه می دهیم.

مدیر عامل موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام و قائم مقام موسسه آموزشی، فرهنگی راهیان کوثر با تاکید بر اینکه مهارت آموزشی دانش آموزان محصل در مدارس راهیان کوثر از مهم ترین برنامه ها و اهداف ما محسوب می شود، اضافه کرد: حتی بر اساس پرونده های استعداد سنجی دانش آموزان، آنها هدایت شغلی و تحصیلی می شوند.

وی با تاکید بر اینکه یک دانش آموز آینده شغلی و حرفه ای خود را در مدارس راهیان کوثر جویا می شود، ادامه داد: استعداد سنجی دانش آموزان در سه محور سنجش تحصیلی، یادگیری علمی و روانشناختی آنها صورت می گیرد.

فاطمی نژاد با تاکید بر اینکه دانش آموز باید در نتیجه تحصیل در این مدارس، بتوانند محتویات یادگیری خود را در آینده به کار گیرد، افزود: رویکرد ما ارائه خدمات با کیفیت برای پرورش نسلی با اهدافی است که در آموزش و پرورش هم دنبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه آزمون های هوش خارج کشور با نگاه به مسائل کشور بومی سازی شده است، تصریح کرد: هدف ما خروج دانش آموز از شرایط استرس زا و ختم به کنکور است تا صرفا ارزیابی ها بر اساس نمره صورت نگیرد.

مدیر عامل موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام و قائم مقام موسسه آموزشی، فرهنگی راهیان کوثر با بیان اینکه از ابزار بازی در مدارس استفاده میکنیم، یادآور شد: بر اساس تحصیلات در مقاطع ابتدایی پرونده های رشد فکر و خلاقیت آنها شکل میگیرد و به مقاطع بالاتر منتقل می شود تا بر اساس آنها هدایت تحصیلی شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از شاخصه های مدارس راهیان کوثر مسائل تربیتی است، ادامه داد: نگاه ما به این موضوع عام و فراگیر بوده و تمام مربیان و نیروهای مدارس با نگاه تربیتی به کار گرفته می شوند.

فاطمی نژاد به پیاده سازی بیش از 72 قاعده مبتنی بر سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: نوجوانان ما در حوزه های مختلف ورزشی و تربیت بدنی، مهارت های مختلف و رشته های نو ظهور فعال بوده و در مسابقات مربوط شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری 12 دوره لیگ علمی پایا به صورت بین المللی، اظهار کرد: رویکرد ما در این لیگ، توجه به کار تیمی و گروهی است.

مدیر عامل موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام و قائم مقام موسسه آموزشی، فرهنگی راهیان کوثر با بیان اینکه تیم های شرکت کننده در لیگ بین المللی علمی پایا شامل گروه های پنج نفره است، یادآور شد: این دانش آموزان در حوزه های نجوم، زیست شناسی، علوم پایه و علوم انسانی به رقابت می پردازند.

فاطمی نژاد با تاکید بر اینکه دانش آموزان ایده های جدیدی در این مسابقات ارائه می کنند، اضافه کرد: تاکنون 3 تا 4 هزار طرح که شامل ایده برای حل مسأله است، توسط دانش آموزان ارائه شده است.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه المپیادها در مدارس راهیان کوثر، ادامه داد: 20 نفر از دانش آموزان هم به موفق به کسب مدال کشوری شده بودند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیر عامل موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام و قائم مقام موسسه آموزشی، فرهنگی راهیان کوثر با بیان اینکه ساختار مدارس به گونه ای است که در حوزه تربیتی نگاه فرد به فرد با دانش آموزان دنبال می شود، تصریح کرد: فضای صمیمی بین مربیان و دانش آموزان ایجاد شده است.

وی بر ایجاد فضایی برای اتصال دانش آموز خلاق و ایده پرداز به دانشجویان فعال اشاره کرد و گفت: این امر سبب تبدیل ایده به پدیده در همان دوران دانش آموزی خواهد شد.

فاطمی نژاد با بیان اینکه موضوع تشکیل گروه های دانش بنیان دانش آموزی را دنبال می کنیم، اظهار کرد: این موضوع یکی از اهداف مهم ما به شمار می رود.

وی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه طرح آمایش سرزمین در دستور کار موسسه راهیان کوثر قرار دارد، ادامه داد: در راستای راه اندازی مدارس خود با آموزش و پرورش همکاری و تعامل داریم.

مدیر عامل موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام و قائم مقام موسسه آموزشی، فرهنگی راهیان کوثر از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در مدارس خبر داد و گفت: 3 هزار مدرسه ذیل این طرح قرار گرفته اند.

وی تعداد دانش آموزان راهیان کوثر را 80 هزار تا 90 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این دانش آموزان در 500 تا 600 مدرسه در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند.

فاطمی نژاد خاطر نشان کرد: با مدارس دولتی، غیر دولتی و هیأت امنایی تعامل خوبی داریم و در اجرای طرح آمایش سرزمین هم نگاه و رویکرد ما تعاملی است.

وی از رشد 15 درصدی تعداد مراجعه کنندگان برای ثبت نام در مدارس موسسه راهیان کوثر به صورت سالانه خبر داد و افزود: بر اساس معیارهای علمی مدارس ما وضعیت خوبی داشته و شاخص ها رشد بالایی نشان می دهند./

منبع: عصرزنجان

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …