خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور سیستان و بلوچستان تا پایان سال

  • 03 آذر 1400 - 9:57
تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور سیستان و بلوچستان تا پایان سال
در مراسم تفاهم نامه تجهیز ۳۰ کلاس هوشمند موسوم به طرح آشتی با تحصیل یا طرح آبا در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان بین بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام و اداره کل آموزش و پرورش این استان امضاء شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سعید سلیمانی، مدیرعامل بنیاد احسان در این مراسم گفت: در تفاهم طرح آبا با محوریت تجهیز ۱۰۰ کلاس هوشمند آموزش از راه دور مطرح شده و در فاز اول در این استان ۱۵ کلاس و در فاز دوم تا پایان سال این تعداد به ۳۰ کلاس خواهد رسید.
سلیمانی اضافه کرد: در زمینه توانمند سازی معلمان نیز آمادگی لازم برای اجرای طرح وجود دارد و با این تفاهم این اقدام در قالب گروه‌های مردمی آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسئله بازماندگان از تحصیل مورد تمرکز بنیاد احسان در قرارگاه عدالت آموزشی است و موضوع استفاده از گروه‌ها  و معلمان جهادی در این زمینه بسیار موثر بوده است.

رخشانی‌مهر، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: بنیاد احسان نهضت مدرسه یاری را آغاز کرده است و  این بسیار مغتنم و قابل تقدیر است. فعالیت‌های گسترده این بنیاد در آموزش و پرورش کمک شایانی را به عرصه آموزش و پرورش کرده است.

در این مراسم دو تفاهم نامه در خصوص اجرای طرح آبا و احداث ۳۰ کلاس هوشمند در دو فاز و طرح توانمندسازی معلمان امضا شد. همچنین در حاشیه این رویداد ۲ مدرسه از مدارس طرح آبا بصورت ارتباط از راه دور افتتاح شد و از معلمان و دانش‌آموزان فعال در عرصه عدالت آموزشی تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است که بنیاد احسان در این استان در حوزه لوازم التحریر هم امسال مثل سالهای گذشته اقدام به حمایت از دانش آموزان آسیب دیده کرده و ۱۲ هزار بسته لوازم و التحریر به دانش‌آموزان کم برخوردار اهداء شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب