تجلیل از نمایش‌های حامی محیط زیست در جشنواره تئاتر کودک

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ نمایش‌های برگزیده محیط‌زیستی در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.

نمایش‌های برگزیده محیط‌زیستی در آیین اختتامیه بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.

نمایش‌های «آینده مال بچه‌هاست» به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان، «نقل مبارک و آقای طبیعت» به کارگردانی پژمان شاهوردی از لرستان، «هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» به کارگردانی حامد ترابی از همدان و «هوشنگ لاک‌پشته» به کارگردانی الکا هدایت از تهران به عنوان نمایش‌های برگزیده در ارتباط با شعار «تئاتر، کودک، طبیعت» توسط اداره کل حفاظت از محیط زیست استان همدان تقدیر شدند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره جوایز برگزیدگان بخش محیط زیست شامل لوح سپاس و جایزه نقدی توسط محسن جعفری نژاد بسطامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست به برگزیدگان اهدا شد.

همچنین پیام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهور به این جشنواره قرائت شد.

در این پیام آمده است: توجه به مقوله مهم محیط زیست که خداوند متعال در قالب آب، هوا، خاک و تنوع زیستی و جانوری در اختیار ما انسان ها قرار داده است در حوزه های هنری و نمایشی می تواند مخاطبانی دغدغه مند و حساس به محیط زیست را به ارمغان آورد.

طبعا مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی های فردی و سِنّی شان، تاثیر پذیری فراوان تری نسبت به محتواهای رسانه ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش های مختص کودکان و نوجوانان، می تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.

کلانتری در ادامه این پیام آورده است: اینجانب ضمن تاکید بر نقش محوری آموزش و فرهنگ سازی زیست محیطی، امید دارم که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، در این دوره و دوره های آتی، به مقوله محیط زیست عنایتی ویژه مبذول دارد و هنرمندان این عرصه با درک حساسیت چنین موضوعی، آثاری فاخر و ماندگار در این حوزه بیافرینند چرا که، امروزه حق بقاء (داشتن محیط زیست سالم) مهمترین مولفه حقوقی انسانهاست.

مراسم اختتامیه جشنواره بیست و ششم هم اکنون در حال برگزاری است./

 

منبع:همدان پرس

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …