تجلیل از دانش آموز زنجانی در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، از محمدصادق لطفی دانش آموز کلاس هفتم دوره اول متوسطه به خاطر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در محل تحصیل خود تجلیل به عمل آمد.

بنا بر اظهارات مسئولین مدرسه محمدصادق لطفی  دانش آموز کلاس هفتم با اقدامات خود باعث رونق نماز جماعت در مدرسه شده است.

وی چهره ای قرآنی و قاری قرآن شرکت کننده در مسابقات ناحیه ای که مودب به آداب اسلامی و اجتماعی که در عرصه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز جماعت در محل تحصیل خود فعال می باشد.

از جمله فعالیت های این دانش آموز درخواست از مسئولین مدرسه در خصوص تخصیص مکان و زمان مناسب جهت اقامه نماز جماعت در مدرسه در ابتدای سال تحصیلی و بدو ورود به مدرسه بود که با استقبال مدیر مدرسه مواجه شده و با همت این دانش آموز و همکاری معلم پرورشی شان این امر محقق شده است و همچنین تشویق و دعوت از همسالان، همکلاسی ها و دیگر دانش آموزان مدرسه جهت شرکت در نماز جماعت مدرسه که با توجه به اخلاق پسندیده ایشان منجر به شرکت حداکثری دانش آموزان در نماز جماعت شده است.

لطفی ضمن ارائه پیشنهادات و انتقادات مؤثر در زمینه اقامه نماز در راستای رفع موانع و مشکلات اقامه نماز فعالیت های مؤثری دارد.

وی با هزینه شخصی خود ( پول تو جیبی) اقدام به خرید ۵۰ جلد کتاب ” رساله مصور کودکان پسر، مجموعه مسائل پیرامون احکام وضو، نماز و مسجد با توضیحات تصویری” نموده و به دانش آموزان آموزشگاه اهدا کرده است که با این کار مسئولین مدرسه نیز اقدام به خرید ۲۰۰ جلد از کتاب مذکور نموده و به دیگر دانش آموزان اهداء کرده اند.

این دانش آموز با توجه به مشاهده بی نظمی کفش های نماز گزاران در مقابل درب نمازخانه مدرسه به پدرشان پیشنهاد تهیه و نصب جاکفشی برای نماز خانه را داده اند که پدر ایشان نیز با قبول این پیشنهاد اقدام به تهیه و نصب جاکفشی نموده اند.

محمدصادق لطفی ضمن حضور مستمر در نماز جماعت مدرسه به عنوان خادم الصلوه  در برگزاری هرچه با شکوهتر نماز جماعت فعالیت مؤثری داشته و همچنین در نماز جماعت مسجد محله خود نیز حضور مستمر و فعالی دارند./

همچنین ببینید

توافق نامه وزارت کشور باصندوق کودکان ملل متحد(یونیسف)

امضاء موافقتنامه همکاری با کشورهای لهستان و قرقیزستان، تفاهم نامه برگزاری مراسم اربعین میان وزارت …