تبیین عظمت دفاع مقدس در بین نسل جوان نیازمند بیان ایثار شهدا است

امینی گفت: تبیین عظمت دفاع مقدس در بین نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی نیازمند بیان رشادها و ایثار شهدا در بین آنها است.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «زهرا امینی» امروز پنج شنبه (4 مهر ) در مراسم قرائت زیارت پر فیض عاشورا در کنار گلزار شهدای اراک که به همت همت واحد امورفرهنگی و پایگاه بسیج بهزیستی استان همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور خانواده بهزیستی برگزار شد، گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا امری ضروری است و نسل جوانان ایران اسلامی باید بیش از پیش با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس افزود: حضور در گلزار شهدا، برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی با نام شهدا، قرائت وصایای شهدا و سرکشب و دلجویی از خانواده شهدا از جمله کارهایی است که می تواند این فرهنگ با به نسل جوان منتقل کند.

وی با بیان اینکه جوانان زیادی در این خاک برای دفاع از وطن، ناموس و ایران اسلامی، از جان شیرین خود گذشتند، افزود: این جوانان رفتند تا نسل های بعد از آنها در آسایش باشند و اکنون این آسایش و امنیت ایران اسلامی مرهون رشادت آن بزرگ مردان است.

این مقام مسئول اضافه کرد: دیدار با شهدا تداعی کننده والاترین ارزشهای انسانی و از جان گذشتگی فرزندان ناب ملت و پیروان مخلص ولایت است که در آزمون بزرگ شناخت یاران واقعی انقلاب اسلامی سرافرازانه ایستادند و از جان شیرین خود گذشتند تا انقلاب بماند.

ذکر مصائب اهل بیت عصمت و طهارت و یادآوری فداکاریها و  ایثار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پس از قرائت زیارت عاشورا آذین بخش مراسم بود و شرکت کنندگان در پایان این مراسم ضمن قرائت فاتحه و غبارروبی مزار شهدای گمنام دفاع مقدس، با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق  کردند./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

توافق نامه وزارت کشور باصندوق کودکان ملل متحد(یونیسف)

امضاء موافقتنامه همکاری با کشورهای لهستان و قرقیزستان، تفاهم نامه برگزاری مراسم اربعین میان وزارت …