تئاتر کودک به دانش، خلاقیت و ایده‌پردازی هنرمندان کمک می‌کند

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ نساء بخشی که با نمایش «اوکسی در جزیره بدنستان» در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد با بیان اینکه کودکان بازیگران این نمایش خیابانی هستند اظهار کرد: نمایش ما به تولید اکسیژن و سفر آن به داخل بدن می‌پردازد و سعی شده شعار این دوره از جشنواره را که «کودک، طبیعت و تئاتر» است، مورد توجه قرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه این شعار بسیار خوب، به‌روز و مفید است یادآور شد: با توجه به اینکه در جامعه با مشکل آسیب‌رسانی به طبیعت مواجه هستیم؛ پرداختن تئاتر به محیط‌زیست و طبیعت می‌تواند اثرگذار باشد و از سوی مردم مورد پذیرش قرار بگیرد.

این کارگردان تئاتر افزود: به اعتقاد من هرچه اثر نمایشی در خصوص طبیعت و حفظ آن تولید شود کم است و توجه به این موضوع بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تئاتر خیابانی برای تأثیرگذاری بیشتر باید جذابیت تصویری داشته باشد خاطرنشان کرد: نمایش خیابانی باید با حرکات با مخاطب ارتباط برقرار کند و نیازی به استفاده زیاد از دیالوگ‌ نیست.

بخشی ادامه داد: کار کردن در تئاتر خیابانی سخت‌تر از تئاتر صحنه‌ای است زیرا در مدت زمانی کوتاه و مختصر باید محتوا و هدف را به طور کلی به مخاطب منتقل کرد تا تأثیرگذاری لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه نمایش خیابانی در بین جامعه پذیرفته شده و شناخته شده است گفت: برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان علاوه بر فرهنگ‌سازی، تئاتر در بین مردم شرایط خوبی را ایجاد کرده تا هنرمندان نیز آثار سایر استان‌ها و کشورها را ببینند و به دانش، خلاقیت و ایده‌پردازی خود در تولید هرچه بهتر آثار نمایشی اضافه کنند.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری مجید قناد از 16 تا 21 آبان ماه در همدان برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …