خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

تأثیر کتاب وکتابخوانی درکودکان

  • 25 مهر 1400 - 13:37
تأثیر کتاب وکتابخوانی درکودکان
سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: کتابخوانی کودکان در درک مطالب و نحوه انتقال پیام توسط آن‌ها تاثیرگذار است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ایرج صادقی  در رابطه با تاثیر کتاب و کتابخوانی در کودکان، اظهار کرد: تشویق و هدایت کودکان به سمت کتاب‌ و کتابخوانی و انتخاب کتاب درست و مناسب سن کودک و انس گرفتن کودکان با کتاب‌ها، به یک چالش برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل شده‌ است.

وی با بیان اینکه کتابخوانی کودکان در درک مطالب و نحوه انتقال پیام توسط آن‌ها تاثیرگذار است، افزود: تحقیقات نشان داده که مطالعه کتاب در سنین کودکی علاوه بر اینکه برای کودکان لذت‌بخش است، در بهبود و افزایش دایره واژگان کودک نیز تاثیر گذار است. همچنین مطالعه کتاب در ارتباطات اجتماعی کودکان نیز تاثیرگذار بوده و کودکانی که کتاب می‌خوانند در بین دوستان خود نیز یک فرد موفق برای انتقال پیام هستند.

این مسئول با بیان اینکه خانواده‌ها باید کتاب را در سبد کالایی خود قرار دهند، تصریح کرد: مطالعه کتاب در بین کودکان بحث مهمی است و همه کتابخانه‌ها در استان نیز با این موضوع درگیر هستند و حتی برخی از کتابخانه‌ها بخش‌های جداگانه کودک نیز دارند که مربیان آمورش‌دیده کودکان را با کتاب‌ها آشنا کرده و به کودکان آموزش‌ نیز می‌دهند.

صادقی با بیان اینکه تشویق کودکان به سمت کتاب و توسعه کتاب در بین کودکان مسئله مهمی است، ادامه داد: کودکان در سنی هستند که باید به شکوفایی استعدادهای آن‌ها کمک شود و ما در کتابخانه‌ها از طریق آشنایی کودکان با کتاب و اجرای برنامه‌های مختلف سعی در شکوفایی و پرورش ذهن و استعدادهای کودکان داریم.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، با بیان اینکه زمانی که ذهن یک فرد در کودکی با کتاب آشنا شود، در بزرگسالی نیز کتاب را فراموش نخواهد کرد، افزود: ما برای افزایش سرانه مطالعه در آینده نیز، باید دعوت به کتاب و کتابخوانی را از سنین کودکی آغاز کرده و بحث مطالعه کودکان را تقویت کنیم.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب