بیش از 70 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه یزد عرضه می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مجید جوادیان زاده با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان یزد اظهار داشت: بیش از 200 ناشر حوزه کتاب عمومی و 100 ناشر حوزه کتاب کودک و نوجوان آخرین دستاوردهای حوزه های نشر کشور را در دوازدهمین نمایشگاه کتاب یزد ارائه می کنند.

وی با بیان این که در نمایشگاه امسال ۷۰ هزار و ۶۸۸ عنوان کتاب با تخفیف حداقل 30 درصد عرضه می شود اذعان داشت: هر چند بخش کتاب‌های عمومی نیز در نمایشگاه وجود دارد اما رویکرد نمایشگاه کتاب امسال توجه ویژه به رده های سنی کودک و نوجوان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ادامه داد: با هدف تشویق بیشتر مردم به خرید کتاب های مفید، بیش از 30 برنامه جنبی مانند حضور نویسنده‌های مطرح کشوری، کارگاه های شعر و داستان، جشن امضای نویسندگان و … در حاشیه نمایشگاه کتاب امسال برگزار می شود؛ همچنین قصه گویان برگزیده کانون پرورش کودکان نیز هر روز در نمایشگاه برنامه اجرا خواهند کرد.

جوادیان زاده در خصوص دستاوردهای انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: دستاورد مهم انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب این بود که یک هویت فرهنگی یافتیم و شهر یک شخصیت فرهنگی پیدا کرد وقتی یزد در رقابت با 176 شهر کشور توانست عنوان پایتختی کتاب را به دست بیاورد این خودباوری و یقین در مردم ایجاد شد که ظرفیت های فوق العاده ای در فرهنگ یزد وجود دارد که توانستیم در رقابت با شهرهای بزرگی چون شیراز پیروز شویم.

وی ادامه داد: با همگرایی که ایجاد شده توانستیم هزار باشگاه کتابخوانی را ثبت  و طرح خرید جامع کتاب باشگاه های کتابخوانی اجرا شد و در بسیاری از حوزه های دیگر نیز اقدامات خوبی انجام شده است که نشان می دهد که طرح هایی که اجرا شده؛ نتیجه بخش بوده و به سمت جریان های کتابخوانی حرکت کرده ایم.

جوادیان زاده عنوان کرد: روستای گردکوه مهریز جزء ده روستای برگزیده روستای دوستدار کتاب معرفی شده است که نشان دهنده این است که ظرفیت و خودباوری خوبی در استان یزد ایجاد شده است.

وی با اشاره به استقبال خوبی یزدی ها از اکران فیلم های جشنواره فجر گفت: طبق قاعده سازمان سینماهای کشور برای هر استان یک باکس فیلم شامل 13 فیلم و 5 فیلم کودک و نوجوان اختصاص یافته است و با توجه به این که اولین پخش فیلم ها است و حقوق خیلی سختی وجود دارد همه فیلم‌ها تحت نظارت شدید نماینده تهیه کنندگان پخش شده است./

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …