خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
2

بیش از ۲۳۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

  • 26 مرداد 1400 - 13:18
بیش از ۲۳۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر بیش از ۲۳۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس بستری هستند. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛اورنگ ایلامی بیان کرد: در مقایسه با موج‌های پیشین، میزان ابتلای کودکان به کرونا و موارد بستری آنان به گونه‌ای افزایش یافته است که در حال حاضر، […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر بیش از ۲۳۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛اورنگ ایلامی بیان کرد: در مقایسه با موج‌های پیشین، میزان ابتلای کودکان به کرونا و موارد بستری آنان به گونه‌ای افزایش یافته است که در حال حاضر، بیش از ۲۳۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فارس بستری هستند.

او با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۰ نفر از این کودکان به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند، اظهار کرد: کودکان به دلیل بروز دیرهنگام علایم می‌توانند منتشر کننده بیماری کروناویروس باشند.

ایلامی با اشاره به اینکه علائم تنفسی و گوارشی در فاز حاد بیماری، اکنون شایع‌ترین نشانه در کودکان است، افزود: بسیاری از کودکان در حالی که هیچگونه نشانه‌ای از بیماری ندارند، اما ناقل کروناویروس بوده که قابل سرایت و انتقال عامل بیماری به افراد بزرگسال و سالمندان است.

او بر لزوم رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه برای کودکان تاکید و شست و شوی مرتب دست‌ها، استفاده مداوم از ماسک، تغذیه مناسب، دوری از افراد دارای علامت‌های ابتلا به سرماخوردگی، پرهیز جدی از بوسیدن اطفال و خودداری از حضور در مکان‌های شلوغ و تجمعات را موثرترین راهکارهای الزامی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش موارد ابتلا و کاهش توان تجهیزات و تیم‌های درمانی از مردم خواست تا از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی به طور جدی پرهیز کرده و با توجه به سختی کنترل کودکان در تجمعات، حتما از حضور در این اماکن خودداری کنند.

ایلامی اضافه کرد: بر اساس نتایج تحقیقات پزشکی، کرونا دلتا ۵۰ تا ۶۰ درصد نسبت به جهش‌های پیشین، قدرت سرایت پذیری بیشتری دارد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

 

 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب