بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در مسابقات درس هایی از قرآن به رقابت پرداختند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بیست و ششمین آزمون کشوری مسابقات دانش آموزی درس هایی از قرآن با حضور بیش از صدها هزار نفر از برگزیدگان کشوری در ۷۰۰ حوزه سراسر کشور به شکل همزمان برگزار شد.

مسابقات درس هایی از قرآن در استان تهران نیز در مناطق ۱۹ گانه برگزار شد که در این میان دبیرستان شهید مطهری با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از دانش آموزان برگزیده میزبان حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بود.

در حاشیه برگزاری این مسابقات، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز در جمع دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات با اشاره به تقسیم بندی علم به دو بخش مفید و مضر اظهار داشت: تمام دانش آموزان و کسانی که به دنبال آموختن علم هستند باید وقت خود را صرف کسب علوم مفید کنند زیرا برخی از علوم دانستن یا ندانستن آنها تاثیری بر روی زندگی ما نخواهد داشت بنابراین توصیه می کنم دانش آموزان ما تنها به مطالعه کتب درسی خود اکتفا نکنند زیرا این کتاب ها اطلاعاتی را به ما می دهند که هیچ گونه کاربردی ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه آموزش و پرورش ما در بخش تربیت علمی و اخلاقی دانش آموزان موفقیت چندانی را نداشته است. ما شاهد هستیم ساعات زیادی از وقت دانش آموزان ما صرف علوم غیرمفید می شود و بدون اینکه دانش آموز حرفه یا مهارتی را کسب کند وارد اجتماع و زندگی می شود این در حالی است که اگر یک دانش آموز مهارت های لازم را به دست بیاورد می تواند صاحب کار، مسکن و خانواده بشود، از این رو توصیه دارم دانش آموزان عزیز علاوه بر تحصیل چنانچه پدرشان حرفه ای را می داند آن را نیز یاد بگیرند.

رییس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: یکی از توصیه های من به دانش آموزان این است که شماره یک اسلام شناس را همیشه به همراه داشته باشند تا زمانی چنانچه با شبهه ای مواجه شدند سریعا رفع شبهه نمایند. همچنین از دانش آموزان بااستعداد و علاقه مند نیز خواستارم درس طلبگی را نیز در کنار تحصیل مدرسه خود بخوانند.

قرائتی یادآور شد: دانش آموزان ما باید در اجرای اعمال دینی و نماز درست و سر وقت خود دقت بیشتری را داشته باشند زیرا زمانی که دست ما در دست خداوند باشد هیچ قدرتی حریف ما نخواهد بود، برای مثال امروز آل سعود این شجره خبیثه دستش بر روی دست آمریکا است و رییس جمهور آمریکا به آنها عنوان گاو شیرده را می دهد و این یعنی که آمریکایی ها هم به عربستانی ها توهین می کنند و هم ثروت آنها را غارت می نمایند.

وی در خصوص شبهات مطرح شده در رابطه با موضوع ولایت فقیه نیز افزود: منظور از ولایت فقیه کسی است که سکاندار حکومت را در دست می گیرد در حالی که فقه را می شناسد و می داند و بر اساس احکام و دستورات دینی و فقهی حکومت می نماید. در اصل ولایت فقیه یعنی کسی که در کشور حرف آخر را می زند البته در کشورهای دیگر نیز روال بر همین گونه است و حرف آخر را یک نفر می زند اما اسمش ولایت فقیه نیست، برای نمونه در آمریکا دادگاه قانون اساسی و در دیگر کشورها فلان مقام یا مرجع تصمیم گیرنده حرف آخر را خواهند زد.

رییس ستاد اقامه نماز با اشاره به نزدیک شدن به ایام شعبان خاطرنشان کرد: در حالی که به نیمه شعبان و سالروز حضرت مهدی (عج) نزدیک می شویم این سوال برای همه پیش می آید واقعا چگونه خداوند یک علم امامت را به کودکی سه ساله منتقل کرده است؟ ما در پاسخ می توانیم با ذکر یک مثال این موضوع را روشن کنیم. وقتی شما یک فلش را در نظر بگیرید در ظاهر یک قطعه کوچک فلزی و توخالی است در حالی که با لمس یک دکمه در کامپیوتر تمامی اطلاعات ظرف چندین ثانیه به آن منتقل می شود، حال این قطعه ساخته دست انسان است و در اینجا باید گفت آیا خداوند متعال نمی تواند علم امامت را به یک کودک سه ساله منتقل کند این در حالی است که خداوند قادر و توانا است.

لازم به ذکر است، در این مسابقه حجت الاسلام والمسلمین متوسل رییس مرکز فرهنگی درس هایی از قرآن، آقابابایی معاون موسسه به همراه مسئولان منطقه ۶ آموزش و پرورش و مدیران و معاونان دبیرستان ماندگار البرز و شهید مطهری حضور داشتند./

 

منبع: نماز

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …