بیش از چهار هزار دانش آموز دوره دوم متوسطه استان تحت پوشش بنیاد علوی قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان مهدی نامدار با اعلام این خبر گفت: این طرح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان و بنیاد علوی با هدف ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان در 13 شهرستان و منطقه  و در 65 دبیرستان دوره دوم متوسطه نظری برگزار می شود .

به گفته نامدار از این تعداد دانش آموز، هزار و 248 نفر دانش آموز پایه دهم، هزار و 568 نفر دانش آموز پایه یازدهم و هزار و 356 نفر دانش آموز پایه دوازدهم  هستند که تحت پوشش این طرح قرار گرفتند .   

وی ادامه داد: دانش آموزان مشمول از خدمات آموزشی این طرح شامل برگزاری آزمون های آزمایشی، ارسال کتب کمک آموزشی، تقویتی و کنکوری، نرم افزار های آزمون یار و نمونه سوالات امتحانی بهره مند خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان ابراز امیدواری کرد با اهتمام و جدیت دانش آموزان در استفاده از خدمات طرح، زمینه های رشد کیفی و تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته استان فراهم شود و موجب تحقق عدالت آموزشی در همه مناطق استان گردد .

گفتنی است؛ بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری است و فعالیت های خیرخواهانه در مدارس محروم کشور انجام می دهد و همه ساله توزیع رایگان کتاب های درسی، برگزاری کلاس های تقویتی و کنکور، انجام مشاوره های تحصیلی و برگزاری آزمون های دوره ای برای ارتقای سطح عملی دانش آموزان محروم را در دستور کار دارد./

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …