بوکوحرام در ازای آزادی دانش آموزان نیجریه ای طلب پول کرد

به  گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روز شنبه به نقل از یک مقام محلی در ایالت کادونا در شمال نیجریه گزارش داد که آدم ربایان امروز اعلام کردند در صورتی گروگان های خود را آزاد می کنند که در ازای آن پولی را دریافت کنند.

به این گزارش ، “مالام نصیر الروفیع” فرماندار کادونا با اعلام اینکه هنوز هویت این آدم ربایان مشخص نیست و هیچ گروهی مسئولیت آنرا به عهده نگرفته است گفت که براساس مذاکراتی که تاکنون از مجاری مخفی با این دسته از آدم ربایان به عمل آمد، آنها تنها به شرط دریافت پول که هنوز مبلغ آنرا نیز تعیین نکرده اند گروگان های خود را آزاد می کنند.

پلیس نیجریه روز پنجشنبه اعلام کرده بود که شش نفر از دانش‌آموزان و دو نفر از کارکنان دانشسرای دخترانه دوره دوم متوسطه “انگریورز” در روستای داجی در یک منطقه دورافتاده در جنوب ایالت کادونا ربوده شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت ربایش این دانش‌آموزان و کارکنان مرا بر عهده نگرفته است اما گروه تروریستی بوکوحرام و شاخه داعش در شمال نیجریه فعالیت دارد و با این حال برخی دیگر از گروه‌های مسلح اغلب اقدام به آدم‌ربایی برای دریافت مبالغ مالی از خانواده‌ها می‌کنند.

مسئولان نیجریه گفته‌اند که نهایت تلاش خود را برای آزادی قربانیان خواهند کرد حال آنکه در سال ۲۰۱۴ نیز بیش از ۲۷۰ دانش‌آموز دختر در شهرک شیبوک توسط بوکوحرام ربوده شد و  ۱۰۰ نفر از آن‌ها همچنان در گروگان این گروه باقی مانده‌اند.

گروه تروریستی بوکو حرام از سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ هزار نفر را در نیجریه و کشورهای همسایه آن در غرب آفریقا کشته و میلیون‌ها نفر را نیز آواره کرده است.

این گروه قبلا با گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق نیز بیعت کرده بود.

این قبیل حوادث توسط بوکوحرام در حالی در آفریقا اتفاق می افتد که “نیسیه فوره سوگولو” رئیس جمهوری سابق بنین دیروز در یک کنفرانس منطقه ای در کشور نیجر، دولت عربستان را به حمایت همه جانبه به ویژه مالی از گروه تروریستی بوکوحرام در قاره آفریقا متهم کرده بود./

 

منبع: شفقنا

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …