بهره مندی 1900 کودک از حمایت های تغذیه ای کمیته امداد

بهره‌مندی ۱۹۰۰ کودک از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ عدالت بهرامی ، قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه از برنامه‌های مهم کمیته امداد است، گفت: در حال حاضر ۱۹۰۰ کودک زیر ۵ سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.

وی افزود: طی سال جاری تاکنون بیش از یک میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان در قالب شارژبن کارت و تهیه سبدهای غذایی به این کودکان کمک شده است.

وی اضافه کرد: در کنار اهدای سبد غذایی، آموزش‌های لازم به مادران این کودکان ارائه می شود و پس از پایان یک دوره ۶ ماهه این کودکان مورد پایش مجدد مراکز بهداشتی درمانی قرار می گیرد و در صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می شوند.

وی با اشاره به اینکه سوء تغذیه از جمله بیماری‌هایی است که نیاز به بررسی و مراقبت بیشتری دارد، گفت: بیماران نیازمند با بیماری خاص تحت حمایت کمیته امداد هستند و از حمایت‌های تغذیه‌ای و درمانی کمیته امداد بهره‌مند هستند.

قائم مقام کمیته امداد در پایان ضمن دعوت از خیران برای مشارکت در طرح همسفره، گفت: این طرح توسط کمیته امداد به‌ منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود./

 

منبع: کمیته امداد

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …