بهره‌مندی کودکان مناطق محروم از برنامه‌های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ بهناز ضرابی‌زاده اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره با دو تریلی سیار حضور دارد و تریلی‌ها از 16 تا 21 آبان ماه در شهرستان‌های استان به اجرای نمایش‌ می‌پردازند.
ضرابی‌زاده همچنین تصریح کرد: کودکان و نوجوان مناطق محروم، روستاها و شهرستان‌ها امکان تماشای تئاتر ندارند و شاید نتوانند در سالن‌ها حضور داشته باشند؛ کانون پرورش فکری سعی کرده شرایطی  فراهم کند تا بخش قابل توجهی از این کودکان از برنامه‌های جشنواره بهره‌مند شوند.
او به تولید آثار نمایشی در کانون برای حضور در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اشاره کرد و افزود: امسال چند گروه نمایشی از کانون پرورش فکری استان‌های مختلف در جشنواره حضور خواهند داشت.
ضرابی‌زاده با اشاره به فعالیت کانون در طول سال در بخش تئاتر، خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست‌های کانون پرورش فکری، کارگاه‌های نمایش با تدریس مربیان متخصص و حضور اعضا، در طول سال برگزار می‌شود.
او خاطرنشان کرد: نتیجه برگزاری کارگاه‌ها این است که هرسال دو تا سه نمایش خوب در حوزه کودک و نوجوان، توسط اعضای کانون تولید و اجرا می شود.
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 16 تا 21 آبان ماه با شعار «تئاتر، کودک، طبیعت» برگزار خواهد شد./
منبع: گیتی آنلاین

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …