بساط بخاری‌های نفتی از مدارس بشرویه برچیده شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمدعلی واقعی، اظهار کرد: طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس استان و تجهیز مدارس به سیستم گرمایش مرکزی به ویژه مدارسی که علمک گاز تا درب مدارس رفته، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با توزیع این تعداد دستگاه اسپلیت تمامی مدارس بشرویه از سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: پس از نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها، بخاری‌های نفتی کاربراتوری موجود در این 19 آموزشگاه نیز جمع‌آوری شده و دیگر در بشرویه از بخاری نفتی کاربراتوری برای گرمایش کلاس‌های درس استفاده نمی‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تأمین اعتبار مورد نیاز برای خرید این تعداد دستگاه اسپلیت، یادآور شد: اعتبارات مورد نیاز برای خرید این 83 دستگاه از محل محل اعتبارات ملی و در پی سفر استاندار به شهرستان بشرویه تأمین و هزینه شده است.

واقعی بیان کرد: تمامی زیرساخت‌های لازم در زمینه نصب و راه‌اندازی از قبیل لوله‌کشی،کابل‌کشی وارتقای ظرفیت کنتور برق مدارس از شهریورماه و در قالب پروژه مهر فراهم آمده که با نصب دستگاه‌ها درکوتاه‌ترین زمان ممکن، سیستم گرمایشی قابل بهره‌برداری است و با بهره برداری از آن نزدیک 850 دانش‌آموز دختر و پسر در بخش‌های مرکزی و ارسک از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

علی شفیعی، فرماندار شهرستان بشرویه نیز گفت: حذف بخاری‌های نفتی و غیراستاندارد از مدارس، از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان بشرویه است.

وی گفت: این طرح از امروز با اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان برای تاسیسات اولیه و  ۸۵۰میلیون تومان برای خرید اسپلیت آغاز می‌شود که در مجموع با اعتبار یک میلیارد تومان تمامی مدارس شهرستان از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردار می‌شوند./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …