برگزاری 40 عنوان برنامه در هفته بسیج دانش‌آموزی / اعزام 7 هزار دانش آموز به راهیان نور در کردستان

به گزارش خبرگزاری ایچنا۱؛ اصغر عبدی ‌فر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هفته بسیج دانش آموزی از 7  تا 13 آبان همزمان با شهادت حسین فهمیده با شعار« دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» در40 عنوان برنامه اصلی در 930 واحد بسیج دانش‌آموزی سطح استان برگزار می ‌شود.

وی افزود: نخستین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی هفتم آبان ماه با عنوان «دانش‌آموز بسیجی اخلاق و پایداری» نام‌ گذاری شده که  آیین نواختن زنگ ایثار و شهادت، قرائت بیانیه، سخنرانی فرمانده واحد در مراسم صبحگاه مدارس متوسط اول و دوم از جمله برنامه‌های نخستین روز است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت‌المقدس ادامه داد: چهارشنبه 8 آبان با عنوان « دانش‌آموز بسیجی انتظار و عدالت خواهی» نام ‌گذاری شده  و در این روز برنامه‌های پدافند غیرعامل در مدارس منتخب و یادواره شهدای دانش‌آموزی  نیز برگزار می شود.

عبدی فر در خصوص برنامه های سومین روز این هفته گفت: روز پنج شنبه 9 آبان  با عنوان « دانش‌آموز بسیجی ، شجاعت و آرمان‌ خواهی » نامگذاری  شده و برنامه های مسابقه دو رهروان شهدای دانش‌آموز ویژه پویندگان، کوه پیمایی دانش‌آموزی  بسیجی ویژه پیشگامان در متوسطه دوم، عطر افشانی و غباررویی مزار شهدای دانش آموز و فرهنگی، دیدار با خانواده شهدای دانش‌آموز و فرهنگی و اعزام 10 دانش‌آموز مجمع فاطمیون و علویان برای شرکت در سومین کنگره ملی آینده ‌سازان برگزار می شود.

وی  اضافه کرد : روز جمعه 10 آبان نیز با عنوان «دانش‌آموز بسیجی انتظار و عدالت‌خواهی» نام ‌گذاری شده است  که حضور در نماز جمعه،  سخنرانی دانش‌آموزان توانمند قبل از خطبه‌ها و دیدار با ائمه جمعه و جماعت از جمله برنامه های این روز است.

عبدی‌ فر با اشاره به اینکه شروع اردوهای راهیان نور با یادمان های شمال غرب در روز یازده آبان ماه خواهد بود، افزود: روز شنبه یازدهم آبان ماه  نیزبا عنوان « دانش‌آموز بسیجی بصیرت و ولایت ‌مداری» نام ‌گذاری شده که اعزام  راهیان نور دختران به سمت مریوان و پسران به سمت بانه از برنامه های این روز از هفته بسیج است.

وی با بیان اینکه در روز ششم از هفته بسیج دانش آموزی 7 هزار نفر به اردوی راهیان ‌نور اعزام می شوند، گفت:  روز 12 آبان با عنوان « دانش آموز بسیجی، خلاقیت و نوآوری » نام گذاری شده  و دیدار دانش‌آموزان با نماینده ولی فقیه در استان ، تجلیل از رتبه‌های برتر پذیرفته شده دررشته های خاص، نشست‌های روشنگری با موضوع استکبار ستیزی حول محور آمریکا، تبیین نظر مقاومت فعال و تبیین بیانه گام دوم انقلاب در سطح مدارس، آغاز ثبت نام لیگ علمی  از برنامه‌های این روز ازهفته بسیج است .

رئیس بسیج دانش‌آموزی سپاه بیت ‌المقدس با بیان برنامه های آخرین روز از هفته بسیجی دانش آموزی، خاطرنشان کرد: حضور سازمان یافته دانش آموزان در مراسم  مبارزه با استکبار جهانی در راهپیمایی 13 آبان همزمان با سراسر کشور در سطح استان  برگزار می شود که  آخرین روز از هفته بسیج با عنوان « دانش آموز بسیجی مقاومت و استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا » نام گذاری شده است.

عبدی فر ادامه داد: مسابقه انشا نویسی، نشریه دیواری و روزنامه دیواری، نشست حلقه‌ های صالحین، نمایشگاه  وعملکرد بسیج دانش آموزی در سطح مدارس، اجلاسیه شهدای دانش‌آموزی در راستای برنامه‌های کنگره ملی 92 هزار دانش‌آموز بسیجی و افتتاحیه یادواره 415 شهید دانش‌آموزی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در سطح استان است./

منبع:کردپرس

همچنین ببینید

پنجمین دورهمی مدارس پیشرو برگزار شد

پنجمین دورهمی مجازی مدارس پیشرو به میزبانی مدرسه پرس برگزار شد. به گزارش خبرگزاری ایچنا ،و …