خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1

برگزاری ۱۲ برنامه فرهنگی در هفته کتاب در ایلام

  • 24 آبان 1399 - 13:50
برگزاری ۱۲ برنامه فرهنگی در هفته کتاب در ایلام

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از پایگاه خبری کودک و نوجوان ؛۱۲ برنامه فرهنگی، ادبی و هنری با محوریت کتاب و کتابخوانی در کانون استان ایلام به صورت مجازی در گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی عرصه کودک و نوجوان در سراسر استان ایلام در حال برگزاری است. ۱۲ برنامه فرهنگی، ادبی و هنری با […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از پایگاه خبری کودک و نوجوان ؛۱۲ برنامه فرهنگی، ادبی و هنری با محوریت کتاب و کتابخوانی در کانون استان ایلام به صورت مجازی در گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی عرصه کودک و نوجوان در سراسر استان ایلام در حال برگزاری است.

۱۲ برنامه فرهنگی، ادبی و هنری با محوریت کتاب و کتابخوانی در کانون استان ایلام به صورت مجازی در گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی عرصه کودک و نوجوان در سراسر استان از ۲۴ تا ۳۰ ابان در حال برگزاری است.

براساس این گزارش ،کتابسازی مجازی -تصویرگری کتاب با عکاسی از طبیعت بی جان- نشست تخصصی حیات کتاب کودک در دوران کرونا- با شاعران کتاب کودک در انجمن مجازی شعر آبدانان با حضور شاعر کشوری (نقدوبررسی شعر و گفتگو با شاعر)- با نویسندگان داستان کودک در انجمن مجازی مهران با حضور نویسنده کشوری -ویژه برنامه مراکز ثابت ( ۱۸ ویژه برنامه)- ویژه برنامه مراکز سیار ( ارسال کتاب های اهدایی به روستا)-نمایشگاه مجازی کتاب در تمام مراکز -معرفی کتاب های پر خواننده مرکز- یک کتاب، یک قصه( هفت شب لایو اینستا گرام) -معرفی نویسنده های پیشکسوت کانون- صدای کتاب ( معرفی صوتی کتاب های کانون از طرف بچه ها ) از مهم ترین برنامه های کانون در هفته کتاب به شمار می روند.

علاوه براین ها مشارکت در مسابقه کتابخوانی ستاد اقامه نماز با عنوان (صدایی که تو را می خواند) و شرکت ۲۵ نفر از اعضای ادبی کانون استان در برنامه کشوری دو پنجره با حضور فرهاد حسن زاده و افسانه شعبان نژاد نیز به عنوان دو برنامه مشارکتی ایدر مراکز کانون ایلام دنبال می شوند.

این ویژه برنامه‌ها در هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان در مراکز کانون ایلام در فضای مجازی و در بیش از ۶۴ گروه کودک و نوجوان استان برگزار می شوند.

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با بیست و دو مرکز فرهنگی ،هنری در سراسر استان به صورت ثابت، سیار و پستی به بچه های ایلامی خدمات فرهنگی، ادبی ،هنری و آموزشی ارائه می دهد. که این روزها تمامی فعالیت های شصت و چهار گانه ی آن به صورت مجازی انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت آن در سراسر استان هر مرکز چهار گروه مختلف سنی ( کودک دختر، کودک پسر، نوجوان دختر، نوجوان پسر) با فعالیت فرهنگی ،ادبی، هنری در شیفت صبح و عصر به بچه ها خدمات فرهنگی و اطلاعات غلط ارائه می دهند.

علاوه بر آن بیش از هشت انجمن مجازی و ۲۲ کارگاه مجازی نیز با دعوت از چهره های فرهنگی، ادبی و هنری کشوری و استانی، چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته اند. این در حالی است که فعالیت های مجازی نسبت به فعالیت حضوری زمان بیشتری از مربیان کانون می گیرد و هماهنگی و اجرا و حساسیت ویژه آن با سختی بیشتری همراه است .

در فصل جاری پاییز امسال کانون ایلام علاوه بر فعالیت های مراکز ثابت و سیار خود، هشت کارگاه تخصصی را نیز به صورت برخط و شهریه ای در حال اجرا دارد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب