خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

برگزاری ۱۶ دوره تربیت مربی مهد الرضا (ع) در سال ۱۴۰۰

  • 01 مهر 1400 - 21:49
برگزاری ۱۶ دوره تربیت مربی مهد الرضا (ع) در سال ۱۴۰۰
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی عنوان کرد: از سال ۹۶ که فعالیت‌های مهدالرضا (ع) ۷۲ دوره حضوری و از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ نیز ۱۶ دوره مجازی تربیت مربی برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی عنوان کرد: از سال ۹۶ که فعالیت‌های مهدالرضا (ع) زیر نظر مرکز قرآن آستان قدس رضوی صورت گرفته است ۷۲ دوره حضوری و از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ نیز ۱۶ دوره مجازی تربیت مربی برگزار شده است که در آنها چند هزار نفر متقاضی شرکت کرداند.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: مرکز قرآن آستان قدس رضوی دوره جدیدی از تربیت مربی مهدالرضا (ع) را آغاز کرده است و متقاضیان می‌توانند پس از ارتباط با این مرکز نسبت به ثبت نام در این دوره‌ها اقدام کنند.

حجت الاسلام مسعود میریان پیرامون برگزاری آزمون مربیان طرح مهدالرضا (ع) گفت: روال کار در دوره‌های تربیت مربی مهدالرضا (ع) به این صورت است که از سراسر کشور هر کجا درخواستی داشته باشند به مرکز قرآن آستان قدس رضوی ارسال می‌کنند و سپس مدرسان ما در طرح مهدالرضا (ع) برای آموزش مربیان به کلیه شهرستان‌ها، شهرها و روستاها و حتی در میان عشایر اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از برگزاری یک دوره آموزشی ۵۰ ساعته که در دو شیفت صبح و بعدازظهر به صورت حضوری برگزار می‌شود و یک هفته به طول می‌انجامد آزمونی از متقاضیان گرفته می‌شود که در صورت قبولی در آن گواهینامه‌ای از سوی مرکز قرآن آستان قدس رضوی برای آنها صادر می‌شود. این گواهینامه مجوز فعالیت آنها به عنوان مربی در مهدالرضا (ع) خواهد بود.

حجت الاسلام میریان خاطرنشان کرد: شرایط حضور در این طرح در کلانشهرها داشتن سن زیر ۳۵ سال و حداقل مدرک فوق‌دیپلم است و در سایر شهرها تا ۴۰ سال و مدرک دیپلم است. کلیه شرکت‌کنندگان در این طرح نیز باید دوره تجوید مقدماتی را نیز گذرانده باشند. اعتقاد به دین مبین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهرت اخلاقی، سلامت جسمانی، تکلم روان و آشنایی با مهارت‌های تدریس قرآن و احکام و مهارت ارتباط با کودکان نیز از دیگر ویژگی‌های لازم برای متقاضیان تدریس در مهدالرضا (ع) به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های تربیت مربی مهدالرضا (ع) بعد از شیوع بیماری کرونا به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، تصریح کرد: کلاس‌های مجازی ما برای مربیان مهدالرضا (ع) با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی است و سقف تشکیل هر کلاس حضوری در این شرایط ۲۵ نفر است که باید با فاصله بنشینند

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب