برگزاری یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی فارس

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جلسه اعضای کمیته کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان، از برگزاری یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی فارس در اسفند ماه سال جاری در شیراز خبر داد و گفت: امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد  شهدا کمتر از شهادت نیست و مسئولیت سنگینی به عهده ماست .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس زنده نگه داشتن یاد شهدا را عامل شناخت راه و عمل به وصایای آنها دانست و گفت: در شرایط کنونی کشور و نظام ما احتیاج مبرم به این موضوع دارد و باید توجه بیشتری به این مقوله داشته باشیم .

وی فرهنگ ایثارگری و شهادت را به عنوان ذخیره ای برای جامعه امروز معرفی کرد و گفت : این ذخیره باید در جاهایی که قرار است از کیان نظام مقدس اسلامی دفاع شود به کمک ما بیاید و همه  به تعهد خود در این قضیه عمل کنیم و از خون های حقی که ریخته شده پای سرافرازی این مملکت بهره ببریم .

نجفی افزود: بیشترین تاکید شهدا در وصیت نامه خود حمایت از ولایت فقیه بوده و  اینکه پای نظام بایستید و نگذارید مملکت دست اجانب بیافتد و این تکلیف الهی است و نباید حرارت و شوق دفاع از مملکت به سردی تبدیل شود .

وی یکی از افتخارات آموزش و پرورش را فعالیت بخش قابل توجهی از فرهنگیان به عنوان بسیجی عنوان کرد و گفت: از افتخارات آموزش و پرورش کشور در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب تقدیم 36 هزار شهید دانش آموز و بیش از 8 هزار شهید فرهنگی بوده و امروز نیز آموزش و پرورش خود را حافظ انقلاب اسلامی می داند و در تداوم این هدف بزررگ تلاش می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دانش آموز و فرهنگی در اسفندماه سال جاری ،افزود : با همین نگاه و سبقه باید کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه همکاری همه دستگاه ها را می طلبد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز بزرگترین هدف از برگزاری یادواره شهدا را زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها  و روشن نگه داشتن مشعل شهادت و ایثارگری در راه دین دانست و گفت: جا دارد که در آموزش و پرورش با تمام قدرت در این زمینه کار کنیم و با دقت نظر و برنامه ریزی دقیق در تحقق این هدف استمرار داشته باشیم.

جهانبخش بانشی افزود : در این کنگره جامعه هدف ما دانش آموزان است و  باید برنامه به صورت مدرسه محوری پیاده می شود و دانش آموزان در تمام مدارس با روح این برنامه، هدف و فلسفه زیبای شهید و شهادت آشنا می شوند.

وی با بیان اینکه حوزه دفاع مقدس و شهدا اصلی ترین سیاست های کاری حوزه پرورشی است گفت : باید تلاش شود سرودهای دانش آموزی، تولید فیلم در این خصوص داشته باشیم و این موارد باید از دل دانش آموزان بیرون بیاید و کاربری و هدایت گری در مدارس صورت گیرد .

در این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف عضو کمیته کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

لزوم برگزاری پیش یادواره در مدارس و ادارات آموزش و پرورش سراسر استان، ضرورت استفاده از دیدگاه ها و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل دانش آموزان استان در برگزاری این یادواره، استفاده از روش ها و ابزار های نوین در برگزاری یادواره، ضرورت پاسخگویی به شبهات در حوزه دفاع مقدس، تهیه کتاب و مستند سازی فعالیت های یادواره و … از مهمترین مسائلی بود که این نمایندگان بیان کردند.

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …