برگزاری کارگاه آموزشی باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور مهمان ویژه استاد جعفر توزند جانی در شهرستان فردیس برگزارشدD

برگزاری کارگاه آموزشی باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور مهمان ویژه استاد جعفر توزند جانی در شهرستان فردیس برگزارشد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس، محمد طاهری رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اابرز به همراه کارشناس فرهنگی خانم زنگنه زاده در کارگاه کتابخوانی به همراه مهمان ویژه استاد جعفر توزنده جانی یکی از نویسندگان شاخص کودک و نوجوان و حمید رضا ولیزاده رئیس اداره در شهرستان فردیس حضور پیداکردند.
جعفر توزنده جانی گفت :متاسفانه ادبیات کودک و نوجوان به خوبی شناخته نشده نیست و در جامعه آگاهی نسبت به کتاب هایی که در حوزه کودک و نوجوان منتشر شده بسیار پایین است و به همین دلیل کمی کار سخت می شود اما امیدواریم این طرح کمک کند این حوزه بهتر شناخته شود.
وی تشکیل باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان را برای شناخت بیشتر ادبیات کودک موثر دانست.
توزنده جانی ادامه داد: طرح تشکیل باشگاه های کتابخوانی یک اتفاق تازه است که درعرصه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان افتاده است و یک موقعیت عالی برای نویسندگان و مولفان این حوزه و هم علاقمندان و کودکان و نوجوانان است که می توانند از طریق موبایل فیلم و نامه با هم ارتباط برقرار کنند و امیدوارم این طرح ادامه داشته باشد.
جعفر توزنده جانی متولد سال ۱۳۴۱ نیشابور است و از سال ۱۳۵۸ فعالیت خود را در عرصه ادبیات کودک و نوجوان با نشریات آغاز کرد و با نشریه کیهان بچه ها همکاری داشت. وی تا کنون ۲۵ جلد کتاب از جمله: مهمانی دیوها، افسانه سه پادشاه، چرا دریا عصبانی شد، کرمی که هیولا شد، بهشت گمشده بابام، افسون زنگ و… منتشر شده است.
توزنده جانی اکنون با نشریه رشد نوآموز همکاری دارد و عضو هیات مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است./
منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند!

کارشناسان معتقدند کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند و خلاقیت …