خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1

برگزاری چهاردهمین نشست انجمن سروناز در فارس

  • 25 آبان 1399 - 11:03
برگزاری چهاردهمین نشست انجمن سروناز در فارس

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از پایگاه خبری کودک و نوجوان ؛چهاردهمین جلسه انجمن مجازی داستان «سروناز» با محوریت داستان ویژه اعضای نوجوان دختر و پسر داستان‌نویس با حضور مربیان و رابطان ادبی استان فارس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، بتول پورشیخ، نویسنده […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از پایگاه خبری کودک و نوجوان ؛چهاردهمین جلسه انجمن مجازی داستان «سروناز» با محوریت داستان ویژه اعضای نوجوان دختر و پسر داستان‌نویس با حضور مربیان و رابطان ادبی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، بتول پورشیخ، نویسنده کودک و نوجوان، به عنوان میهمان در این برنامه حضور داشت و به نقد و بررسی آثار اعضا پرداخت.

بر اساس این گزارش، پورشیخ درباره‌ی ارتباط اسم داستان با متن صحبت کرد و اسم را شناسنامه‌ای برای هر داستان دانست. او از اعضا خواست داستان‌های خود را چند بار بخوانند، از آوردن جملات اضافه و اطلاعات تکراری پرهیز و اسم مناسب را برای داستان انتخاب کنند.

این نویسنده کودک و نوجوان از عنصر باور پذیری در داستان هم گفت که به سیر منطقی و طبیعی داستان کمک می‌کند.

پورشیخ در نقد آثار اعضا به طرح کلی داستان اشاره کرد و گفت: طرح اولیه‌ی داستان باید خوب و قوی انتخاب شود و با توجه به مسائل روز و سوژه‌های اطراف، از توصیف خوب داستانی بهره برد و با ایجاد تعلیق، زبان روان و توصیف‌های مناسب، به پایان‌بندی خوب در داستان رسید.

مربی ادبی کانون قزوین همچنین از اعضا خواست زبان معیار را در نوشتن داستان در نظر بگیرند و ساختار درست جملات را رعایت کنند.

انجمن ادبی سروناز با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری جلسات حضوری به‌صورت مجازی و با هدف توانمندسازی اعضا و مربیان برگزار می‌شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب