خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
5
ایچنا گزارش می دهد؛

برگزاری پویش «مهرواره آب» در همدان

  • 18 شهریور 1400 - 18:39
برگزاری پویش «مهرواره آب» در همدان
دبیر پویش «مهرواره آب» از آغاز به کار این مهرواره در همدان خبر داد و گفت: علاقمندان شرکت در این پویش تا ۱۵ مهرماه برای ارسال آثار فرصت دارند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سید هادی حسینی‌بیدار با بیان اینکه این مهرواره با هدف ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب برگزار می‌شود افزود: آب و فرهنگ شهروندی در مدیریت مصرف آب، آب و مصرف خانگی، آب و مـحیط زیسـت، آب و کشـاورزی و آب و صنعت از جمله محور‌های این پویش به شمار می‌رود.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ مهرماه بیان کرد و تصریح کرد : علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این همایش از طریق شماره تلفن ۰۹۱۸۵۹۰۴۴۲۴ و در فضای مجازی از طریق #مهرواره _آب ارسال کنند.

دبیر پویش «مهرواره آب» گفت: علاقمندان گروه سنی ۴ تا ۱۸ سال برای شرکت در بخش نقاشی می‌توانند آثار خود را با موضوعات کودکان دوستدار آب، مادران حافظ آب، آب و صرفه‌جویی، آب و کشاورزی، آب و محیط زیست، آب و صنعت، آب و بازچرخوانی آن، کرونا و بهداشت آب به دبیرخانه ارسال کنند.

سید هادی حسینی‌بیداربا بیان اینکه در بخش عکس هم آثار باید در موضوعات اشاعه فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در بخش‌های (شرب، کشاورزی، صنعت و محیط زیست) و بحران کم آبی باشد افزود: آثار ارسالی در دو بخش حرفه‌ای و آماتور به صورت تک‌عکس (هر عکاس حداکثر پنج عکس و یک بخش) است و تمام عکس‌های ارسالی باید دارای کپشن باشند.

وی همچنین با اشاره به بخش فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای تصریح کرد: آثار ارسالی در بخش کودک و نوجوان و در دو بخش حرفه‌ای و موبایلی است که ویژه گروه سنی مخاطب ۴ تا ۱۸ سال است.

سید هادی حسینی‌بیدار با اشاره به بخش مقاله و پژوهش عنوان کرد: اولویت انتخاب آثار در بخش مقاله و پژوهش کیفیت برتر محتوا و علمی – پژوهشی است، هر شرکت‌کننده می‌تواند فقط در یکی از محور‌ها مقاله یا پژوهش ارسال کند، هر مقاله یا پژوهش نباید بیش از ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد و مقاله یا پژوهش نباید پیش از این منتشر و یا در جشنواره دیگری برگزیده شده باشند.

وی همچنین با اشاره به بخش داستان کوتاه گفت: در این بخش که محدودیت سنی ندارد، هر شرکت‌کننده می‌تواند فقط یک داستانک ارسال کند، هر داستانک نباید بیش از ۵۰ کلمه داشته باشد، داستانک‌ها باید مشخصاً با موضوعات ذکر شده باشند، داستانک‌ها نباید پیش از این منتشر و یا در جشنواره دیگری برگزیده شده باشند.

دبیر پویش «مهرواره آب» با اشاره به بخش کلیپ‌های کـوتاه آموزشی نیز گفت: این بخش با موضوعات ترویج الگوی کشت، ترویج فرهنگ جلوگیری از کشت دوم، ترویج روش‌های صحیح آبیاری، ترویج تولید محصولات کم‌آب‌بر و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف آب شرب در منازل کشاورزان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این بخش محدودیت سنی ندارد تصریح کرد: آثار ارسالی در بخش ساخت کلیپ‌ها باید در قالب پویانمایی و موشن‌گرافی در ۶۰ ثانیه و به صورت فایل mp۴ ارسال شوند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب