برگزاری همایش نقاشی کودکان اوتیسم در بوستان کودک منطقه 2

هراتی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 از برگزاری همایش نقاشی کودکان اوتیسم با همکاری انجمن اوتیسم ایران و اداره زیباسازی این معاونت با شعار ” درکم کن” در بوستان کودک این منطقه خبر داد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، امیر ناصرهراتی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه با اعلام این خبر هدف از برگزاری این همایش را نشان دادن توانمندی و توانایی های منحصر به فرد کودکانی که اختلال اوتیسم دارند در فضایی شاد و صمیمی دانست و گفت: این کودکان نیاز به برقراری ارتباط با همسالان خود در جامعه دارند و با اجرای چنین برنامه هایی می توانند در کنار انجام فعالیتهای هنری به نوعی مشارکت اجتماعی را نیز تجربه کنند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 با بیان اینکه حضور در کنار مردم جامعه و داشتن یک زندگی عادی حق طبیعی کودکان اوتیسم نیز هست افزود: برای آشنا کردن مردم با این کودکان و مشکلاتشان به تلاش بیشتر و فرهنگ سازی در این زمینه نیاز داریم.
هراتی با اشاره به اینکه اوتیسم یک بیماری نیست بلکه فقط یک اختلال رشدی، عصبی است گفت: اگر مردم جامعه بیشتر درباره اوتیسم بدانند راحت تر آن را می پذیرند و آن وقت است که کودکان اوتیسم دچار انزوا و گوشه گیری نخواهند شد .
وی با تاکید بر اینکه پذیرش این کودکان از سوی مردم و گروه همسالانشان در ایجاد زندگی بهتر برای این کودکان اهمیت ویژه ای دارد اظهار کرد: انجمن اوتیسم تا کنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است ولی کمک مردم، خیرین و سایر نهادها می تواند در فرهنگ سازی و ایجاد فضایی شاد  برای حضور کودکان مبتلا به اوتیسم در جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد./

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …