برگزاری هفته کودک در ۵۰۰ پیش‌دبستانی زنجان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ اصغر بیات با اشاره به آغاز هفته کودک اظهار کرد: همزمان با هفته کودک برنامه‌های متنوعی در مدارس استان زنجان برگزار می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در هفته ملی کودک برنامه‌های ویژه این ایام در نظر گرفته شده است، افزود: برگزاری برنامه‌های این هفته با محوریت شعار «آینده را باید ساخت» با توجه به شرایط بومی و محلی هر استان مورد توجه است.

وی با بیان اینکه هماهنگی لازم با سایر دستگاه‌ها برای برگزاری روز کودک انجام شده است، اضافه کرد: به همین مناسبت نمایشگاه توانمندی‌ها، دست‌ساز و شعرخوانی متناسب با روز شمار این هفته برپا می‌شود.

بیات با اشاره به اینکه نمایشگاه نقاشی کودکان در زنجان برپا می‌شود، ادامه داد: از اولیا درخواست شده در این نمایشگاه حضور یابند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های حوزه سلامت و ایمنی برای کودکان در این ایام ارائه می‌شود، اظهار کرد: بازدید از اماکن تاریخی، تفریحی و خدماتی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از تقدیر و تجلیل از نهاد خانواده در هفته کودک به عنوان عنصر موثر در تربیت کودکان خبر داد و گفت: در این هفته از قدرت قصه‌گویی مادربزرگ‌ها استفاده خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مناطق و نواحی آموزشی در زنجان برنامه‌های متنوع دیگری را در نظر دارند، ادامه داد: این برنامه‌ها در 500 مرکز فعال پیش‌دبستانی زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مدارس ابتدایی نیز با توجه به رنج سن دانش‌آموزان برنامه‌های هفته کودک را اجرایی می‌کند‌، گفت: برنامه‌ها در تمام مدارس ابتدایی دور اول برگزار می‌شود.

بیات خاطر نشان کرد: محور برنامه‌های روز کودک در مدارس زنجان استفاده از خود کودکان و دانش‌آموزان و توانایی‌های آنان برای اجرای برنامه‌های هفته کودک است تا روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در کودکان به هنوان نسل آینده/

 

منبع:فارس

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …