برگزاری نشست چالش‌های نشر کودک و نوجوان در ۲۸ آبان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ فتح‌الله فروغی، دبیر انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان با اشاره به برنامه‌‌های هفته کتاب گفت: قرار است به همت انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان سلسله نشست‌های تخصصی درباره چالش‌های امروز نشر کتاب کودک و نوجوان با حضور جمعی از صاحبنظران و کارشناسان کتاب کودک برگزار شود که نخستین نشست با هفته کتاب متقارن خواهد شد.

وی افزود: هفته کتاب فرصت خوبی برای برقراری ارتباط و تعامل میان دست‌اندرکاران و فعالان حوزه نشر به شمار می‌آید و ما در انجمن تلاش داریم از این فرصت استفاده کرده و تعاملات فرهنگی خود را با فعالان انجمن تصویرگران و قسمت توزیع و فروش منسجم‌تر کرده و ارتقا ببخشیم.

فروغی با اشاره برگزاری نشست «چالش‌ها و برون‌رفت؛ نشر امروز کتاب کودک و نوجوان» عنوان کرد: ما تلاش داریم در هر نشست از چهار منظر به موضوعات مطروحه نگاه داشته‌ باشیم؛ ناشر، پدیدآورنده، تصویرگر و کتابفروش زیرا معتقدیم که هر یک از این حلقه‌ها در صنعت نشر اهمیت ویژه‌ای دارند.

وی یادآور شد: دعوت از صاحبنظران و کارشناسان حوزه نشر کودک همچنین سیاست‌گذاران فرهنگی و منتقدان کتاب کودک نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این نشست در نظر گرفته‌ایم.

فروغی با بیان اینکه این نشست‌ها پس از هفته کتاب نیز ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به اهمیت نشر کتاب برای کودکان و نوجوانان و خلاء‌های موجود در این حوزه این نشست‌ها به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا بتوانیم به دستاورد مناسبی دست پیدا کنیم و آن را در قالب همایشی یک‌روزه به فعالان این حوزه ارایه کنیم.

نشست «چالش‌ها و برون‌رفت؛ نشر امروز کتاب کودک و نوجوان» سه‌شنبه ۲۸ آبان از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در محل انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان برگزار خواهد شد./

 

منبع: ایبنا

همچنین ببینید

قهرمانی تیم فوتبال سپاهان در لیگ برتر نونهالان کشور

اصفهان تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان با شکست تیم آکادمی فوتبال کیا قهرمان لیگ برتر …