برگزاری نشست تخصصی اهمیت نمایش در امور تربیتی اعضاء کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون بوشهر 27،  آذرماه 1398 نشست تخصصی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون بوشهر با حضور سمیه رسولی مدیرکل کانون استان بوشهر ، مهدیه مهدوی ناظر جشنواره ، کارشناسان ، مربیان ، اعضاء ارشد و والدین با تدریس مهمان ویژه این مراسم ابراهیم شاکری مطلق روانشناس بالینی و فعال حوزه نمایش برگزار شد.

شاکری مطلق با ابراز خرسندی از شیوه های کاربردی و موفق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در فعالیت های نمایشی هدف از فعالیت های هنردرمانگران را رشدهویت ، شخصیت و نیز برانگیختن احساس موفقیت در کودکان از طریق ابزارهای ابتکاری خودمحور دانست.

وی افزود : هنردرمانی مستلزم توجه به نیازهای روانی بیماران ، تفسیر نیاز به آزادی ، اظهار وجود و آرامش است و بر همین اساس کودکان ونوجوانان نیازمند توجه به جزئیات مهارت های هنری نیستند و فعالیت ها و تولیدات هنری را نه به خاطر رویکرد زیبایی شناسانه آن ها بلکه به دلیل نقش روانکاوانه و درمانگرشان مورد توجه قرار می دهند.

مدرس و مهمان ویژه این نشست گفت:هنردرمانی با استفاده از رشته هایی نظیر نقاشی ، مجسمه سازی ، عکاسی ، کلاژ ، موسیقی ، نمایش و شعر به طور گسترده برای درمان کم توانی ذهنی اختلالات یدگیری ناکامی های تحصیلی اظطراب افسردگی و وسواس به کار می رود.

این نشست در نوبت عصر اولین روز از مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون بوشهر برگزار شد.

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …