برگزاری مرحله استانی جشنواره ملی قصه گویی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ کبری اخلاقی نیا چهارشنبه، دهم مهرماه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: با اعلام فراخوان، ۱۳۴نفر در جشنواره قصه گویی شرکت کرده که ۴۹نفر به مرحله استانی راه یافتند و پنج نفر از برگزیدگان مرحله استانی به مرحله منطقه ای راه خواهند یافت.

وی با اشاره به سیزدهم تا ۱۹مهر ماه به عنوان هفته ملی کودک، اظهار کرد: محورهای مختلفی برای این هفته اجرایی خواهد شد. برنامه های هفته ملی کودک با همکاری دستگاه های مختلف عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اکران فیلم کودک و نوجوان، برپایی چند نمایشگاه و پوشش دهها برنامه فرهنگی طی هفته ملی کودک خبر دادو خاطرنشان کرد: پیک امید(امداد فرهنگی) طی هفته ملی کودک در استان فعالیت خواهد کردو همچنین ماشین سیار روستایی و شهری در قالب کتابخانه پوشش مخاطبین را انجام خواهد داد.

اخلاقی با اشاره به اینکه چندین منطقه برای فعالیت پیک امید انتخاب شده است، تصریح کرد: ‌تیم ۵۰ نفره در مناطق مختلف طی ۱۴تا ۱۹مهرماه به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

وی از تحقق طرح پویش گرم کتاب خبر داد و عنوان کرد: ۴۸جلسه در پارک های شهرهای یاسوج، گچساران و سی سخت، با پوشش ۲۰۰جلدی در هر جلسه عملیاتی شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ارتقای مهارت های زندگی، بیان کرد: با فراگیری آموزش‌ها در سطح کشور توسط دو مربی کانون، اجرای طرح به شکل پایلوت در چند منطقه محقق شد.

اخلاقی اجرای ۴۰فعالیت فرهنگی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را از اقدامات عملیاتی شده دانست و تاکید کرد: خدمات کانون در سطوح مختلف و با محورهای مختلف انجام می شود.

وی از راه اندازی خودروهای خدمات سیار در استان خبر داد و اظهارکرد: هر خودرو ۲۰ روستا را پوشش می دهد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد ارتقای قصه گویی، شعر و کتاب نویسی در بخش کودکان را یک نیاز دانست و تصریح کرد: باید رشد چنین ظرفیت هایی در استان را داشته باشیم./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …