برگزاری دورهمی بازی و آموزش کودکان زیر ۷ سال

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ فریبا اباذری گفت: قطعا ریشه بسیاری از اختلالات رفتاری در نداشتن ارتباط موثر کودک با والدین است و بهترین راه برای برقراری این ارتباط، از طریق بازی است.

این پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان افزود: در بازی، کودکان هم حال خوب دارند، هم نشاط و شادی را از والدین خود دریافت می کنند و هم به ثورت غیرمستقیم آموزش می بینند. ضمن اینکه بسیاری از اختلالات رفتاری نیز از طریق همین بازی قابل شناسایی است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر می شود بسیاری از اختلال ها را از طریق بازی رفع کرد. به بیان دیگر می شود در حین بازی، نشان دهیم که رفتار عروسک ها یا شخصیت های بازی خوب نیست و از بچه ها بخواهیم که برای رفع این رفتار نامتناسب راهکار بدهند و از این راه رفتارهای خودشان هم اصلاح شود.

این مدرس تربیت و ارتباط موثر با کودک از طریق هنر و بازی با بیان این مطلب که بازی صرفا سرگرمی و برای پرکردن اوقات فراغت نیست گفت: در نخستین دورهمی «بازی، بازی، آموزش» که با حضور والدین و کودکان برگزار می شود، درباره بازی ها و اهمیت آن ها صحبت می کنیم و تلاش می کنیم با ایجاد فضای شاد برای بچه ها، به آموزش در کنار بازی و اصلاح رفتارها بپردازیم.

اباذری با بیان اینکه در این دورهمی ورود برای عمومی علاقه مندان آزاد است، گفت: تاکید ما این است که خانواده ها با خلاقیت بازی های دیگری را خلق و با کودکانشان در این بازی ها مشارکت کنند./

منبع:مهر

همچنین ببینید

۹ اصل اساسی برای تعامل کیفی و بازی با کودک

اگر صاحب فرزند هستید و نمی‌دانید که برای بازی با کودک خود چه مواردی را …