خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
0
ایچنا گزارش می دهد؛

برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی؛ فردا

  • 18 آبان 1400 - 18:45
برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی؛ فردا
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی از برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در ۱۹ آبان ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، حسن شربت‌دار اظهار کرد: «شورای دانش آموزی» به عنوان بازوی مشورتی مدارس است که از اهداف مهم تشکیل این شورها، «آماده‌سازی دانش آموزان برای جامعه‌پذیری و تمرین مشارکت اجتماعی»، «ایجاد روحیه مسئولیت‌پذیری و تمرین کار تیمی» و «استفاده از توانمندی‌های مختلف دانش آموزان به عنوان منابع انسانی در اجرای برنامه‌ها» است.

شربت دار ادامه داد: مسئولان مدارس اگر توجه کافی به چنین تشکل‌هایی داشته باشند، می‌توانند با هم‌افزایی مثبت بین دانش آموزان و کارکنان، در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده مدارس گام بردارند. از سوی دیگر، هر یک از دانش آموزان توانایی‌های بالقوه‌ای دارند که با تعامل و مشارکت آنان در فرآیند آموزش و پرورش می‌توان بسترهای لازم برای ورود آنان به اجتماع و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی آینده را فراهم کرد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی، امکان فعالیت شوراهای دانش آموزی را در مدارس فراهم کرده است تا به این طریق به ارکان اصلی تعلیم و تربیت در محیط مدرسه توجه کافی شود و راه‌کارهایی برای افزایش مشارکت و مسئولیت‌پذیری دانش آموزان به عنوان عوامل تأثیرگذار در فرآیند آموزشی مدارس اتخاذ شود.

وی با  اشاره به وظایف شوراهای دانش آموزی گفت: شوراهای دانش آموزی برای ارائه عملکردی هر چه بهتر در راستای همکاری در امر آموزش و پرورش وظایفی مانند همکاری و تقویت هویت دینی، انقلابی و ملی دانش آموزان، ارائه پیشنهاداتی به مدیر مدرسه و مشارکت در فعالیت‌های اجرایی مدرسه، برقراری صمیمیت بین دانش آموزان، رواج احترام و اکرام نسبت به اولیای مدرسه و …را بر عهده دارند.

شربت دار خاطر نشان کرد: انتخابات امسال با شعار« شورای دانش‌آموزی، طلایه دار گام دوم انقلاب» در تاریخ ۱۹ آبان ساعت   ۹ صبح با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و مدارسی که تا آن زمان به دلیل شرایط کرونایی مجوز بازگشایی ندارند می‌توانند تا پایان آبان ماه انتخابات را برگزار کنند در مدارس شیفت عصر نیز انتخابات ساعت ۱۴ برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به سن و مقطع تحصیلی کاندیداها گفت: برای مشارکت در این امر دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا می توانند در امر انتخابات شوراهای دانش آموزی مشارکت داشته باشند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب