خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
1

بروز قارچ سیاه در بین کودکان کرونایی/فیلم

  • 22 مرداد 1400 - 22:13
بروز قارچ سیاه در بین کودکان کرونایی/فیلم

کودک کرونایی مبتلا به دیابت در اصفهان به علت زمینه مساعد بروز عفونت‌های باکتریایی دچار قارچ سیاه شد. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ متخصص بیماری‌های عفونی کودکان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ۲۰ شبکه اصفهان با اشاره به اینکه بیماران کرونایی مستعد ابتلای به عفونت‌های باکتریایی هم هستند، گفت: اولین مورد بروز قارچ سیاه در یک […]

کودک کرونایی مبتلا به دیابت در اصفهان به علت زمینه مساعد بروز عفونت‌های باکتریایی دچار قارچ سیاه شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ متخصص بیماری‌های عفونی کودکان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ۲۰ شبکه اصفهان با اشاره به اینکه بیماران کرونایی مستعد ابتلای به عفونت‌های باکتریایی هم هستند، گفت: اولین مورد بروز قارچ سیاه در یک کودک کرونایی در بیمارستان امام حسین (ع) گزارش شده است.

دکتر منیرالسادات عمادالاسلام با اشاره به اینکه این کودک کرونایی یک بیمار دیابتی است، ادامه داد: این بیمار به علت طولانی شدن سیر بیماری، کنترل نشدن قند خون وی، اسیدوز دیابتی و همراه شدن با بیماری کرونا موجب درد شدید چشم، ترشحات بینی، تب و زخم کام نیز شد و تحت درمان ضد قارچ قرار گرفت.

وی بروز قارچ سیاه را بیشتر مخصوص کودکان کرونایی دچار اسیدوز دیابتی دانست و افزود: بیماران کرونایی که دیابت هم دارند قند خود را کنترل کنند تا دچار اسیدوز و قارچ سیاه نشوند.

 

منبع:خبرگزاری صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب