خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2

برنامه های هفته کتاب در آذربایجان ‌غربی

  • 25 آبان 1399 - 11:21
برنامه های هفته کتاب در آذربایجان ‌غربی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حجت الاسلام ناصر خدایاری گفت :بازدید از انتشاراتی‌ها، تجلیل از یک نویسنده و مترجم، تجلیل از تسهیلگران جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، مراسم سومین دوره جایزه انتخاب کتاب سال آذربایجان‌غربی از جمله برنامه های هفته کتاب در مرکز استان است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: رونمایی […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حجت الاسلام ناصر خدایاری گفت :بازدید از انتشاراتی‌ها، تجلیل از یک نویسنده و مترجم، تجلیل از تسهیلگران جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، مراسم سومین دوره جایزه انتخاب کتاب سال آذربایجان‌غربی از جمله برنامه های هفته کتاب در مرکز استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: رونمایی کتاب “ارومیه از دیرینه زمان تا امروز” نوشته پرویز عقلمند، اهدای کتاب در مناطق محروم و حاشیه‌نشین و اهدای کتاب به کتابخانه کشتیبان، کتابگردی در ایستگاه‌های اتوبوس، معرفی شاعر و نویسنده در فضای مجازی و معرفی مورخان شهر ارومیه نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته کتاب است.

حجت الاسلام خدایاری در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده برای شهرستان ها نیز بیان کرد: معرفی شاعران و نویسندگان در فضای مجازی، معرفی تاریخ‌نویسان و مورخان شهرستان، برگزاری مسابقه چالشی کتابخوانی، تجلیل از مولفان و ناشران شهرستان، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی و مقاله‌نویسی با موضوع کرونا، حمایت معنوی و مادی از ساخت فیلم در خصوص تاثیر کرونا بر کتاب و کتابخوانی برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی برای کودکان، جشنواره عکس با عنوان “من کتاب کرونا هستم” در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی و برگزاری مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی و مسابقه نقاشی با عنوان کتاب برای کودکان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله این برنامه هاست.

وی گفت: اجرای طرح پویش کتاب در قرنطینه در فضای مجازی، مسابقه مجازی خاطره نویسی، تجلیل از اصحاب قلم فعال شهرستان، برگزاری مسابقه کتابخوانی، بازدید از کتابفروشان و ناشران فعال شهرستان، تجلیل از مولفان، اهدای کتاب به اقشار مختلف مردم، کارگاه نویسندگی و نقد کتاب، تجلیل از ناشران، نویسندگان فعال و تجلیل از کتاب‌های سال شهرستان، اجرای پویش وقف کتاب به مساجد روستایی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، عضویت رایگان در کتابخانه‌ها نیز از دیگر برنامه ها در این حوزه به شمار می رود. از ۲۴ آبان ماه تا ۲ آذر در تقویم جمهوری اسلامی هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ”دانایی مانایی” را به عنوان شعار این دوره از هفته کتاب انتخاب کرده است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب