برنامه های هفته بسیج دانش آموزی استان زنجان اعلام شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ با صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل ارتش 20 میلیونی در سال 58، دفاتر بسیج مدارس با همت فرهنگیان و دانش آموزان انقلابی، با هدف جذب و آموزش نظامی دانش آموزان تشکیل شد.

از اینرو از 7 تا 13 آبان ماه به عنوان هفته بسیج دانش آموزی با شعار«دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» نامگذاری شده است که به این منظور برنامه های متعددی در استان پیش بینی شده است.

روز سه شنبه هفتم آبان ماه به نام دانش آموز بسیجی،اخلاق و پایداری نامگذاری شده است، هئیت های دانش آموزی مراسم های عزاداری و سینه زنی برگزار می کنند.

روز چهار شنبه هشتم آبان ماه که با عنوان دانش آموز بسیجی، ایثار و تعالی معنوی نامگذاری شده است همزمان با سالروز شهادت شهید فهمیده ویژه برنامه صبحگاه سراسری ایثار و شهادت و بزرگداشت 36 هزار داشن آموزان و 407 دانش آموز استان برگزار می شود.

روز پنج شنبه با عنوان دانش آموز بسیجی، شجاعت و آرمان خواهی نامگذاری شده است و گلباران مزار شهدا،تجدید میثاق دانش آموزان بسیجی با شهدا و آرمان های بلندشهدا و مسابقه دو رهروان شهدا ویژه پویندگان در این روز برگزار می شود.

روز جمعه نیز که با عنوان دانش آموز بسیجی،انتظار و عدالت خواهی نامگذاری شده است دانش آموزان با حضور در مصلی ها نماز جمعه این روز را گرامی می دارند.

همچنین روزهای شنبه و یکشنبه نیز برنامه های متعددی از جمله نشست های معرفتی و بصیرت افزایی برگزار می شود.

برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت افزایی،راه اندازی و اداره حلقه های صالحین،دوره های آموزشی،طرح یاوران ولایت از دیگر برنامه های این سازمان برای دانش آموزان بسیجی است./

منبع: شبستان

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …