برنامه اجرای تئاترهای محیطی در هفته ملی کودک اعلام شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در روز شنبه دو تئاتر «هفت خوان» به کارگردانی میثم یوسفی و «دامن خیال انگیز» به کارگردانی بهناز مهدیخواه اجرا می‌شود.

تئاتر «هفت خوان» در سه اجرای مختلف در ساعت‌های ۹ ، ۱۰:۳۰ و ۱۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب و «دامن خیال‌انگیز من» از ساعت ۹ تا ۱۱ در بیمارستان قلب شهید رجایی اجرا خواهد شد.

در روز یک‌شنبه ۱۴ مهر سه تئاتر «خوزه» کاری از گروه پنج هفت یک، «قیچی که دنبال کار می‌گشت» اثر سعید زین‌العابدینی و «گل باقالی به مدرسه می‌رود» به کارگردانی بهناز مهدیخواه اجرا خواهد داشت.

«خوزه» ساعت ۱۶ در محوطه پارک لاله، روبروی مرکز تئاتر کانون و در ساعت‌های ۹ و ۱۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون نمایش داده می‌شود و هم‌زمان با اجرای این تئاتر، کار دیگری با عنوان «قیچی که دنبال کار می‌گشت» در مرکز آفرینش‌ها اجرا خواهد شد.

همچنین در این روز تئاتر «گل باقالی به مدرسه می‌رود» از ساعت ۱۰ تا ۱۱ پذیرای عموم علاقه‌مندان در سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر خواهد بود.

دوشنبه ۱۵ مهر را با سه تئاتر و شش اجرا می‌توان روز پرکار اهالی تئاتر کودک و نوجوان دانست. در این روز تئاتر «زندگی در اعماق اقیانوس» به کارگردانی زهرا مریدی با سه اجرای مجزا به استقبال کودکان علاقه‌مند به این هنر می‌‌رود. برپایی یک اجرا در شیفت بعدازظهر در محوطه پارک لاله، روبروی مرکز تئاتر کانون، یک اجرا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، یک اجرا در پارک پردیسان در زمره فعالیت‌های نمایشی زهرا مریدی در برنامه هفته ملی کودک در این روز است.

همچنین در این روز تئاتر «ماهی رنگین کمان» به کارگردانی امیرمحمد انصافی در دو شیف مختلف صبح و عصر به ترتیب در شیرخوارگاه و بیمارستان بهرامی اجرا خواهد شد و تئاتر «گل باقالی به مدرسه می‌رود» ساعت‌های ۹ و ۱۰:۳۰ در مرکز آفرینش‌ها نمایش داده می‌شود.

چهارمین روز هفته ملی کودک با سه اجرا توام است. «زندگی در اعماق اقیانوس» در شیفت صبح ویژه کودکان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، در کنار اجرای عصر دو تئاتر «گل باقالی به مدرسه می‌رود» در محوطه پارک لاله، روبروی مرکز تئاتر کانون و «قیچی که دنبال کار می‌گشت» در گنبد مینا از فعالیت‌های نمایشی این روز است.

علاقه‌مندان به تئاتر در روز چهارشنبه مصادف با پنجمین روز «هفته ملی کودک» می‌توانند با حضور در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون به تماشای تئاتر «ماهی رنگین‌کمان» در دو اجرای صبح بپردازند. همچنین در این روز تئاتر «مبارک و قالیچه پرنده» با کارگردانی حامد زحمتکش در شیفت صبح همین مرکز نمایش در خواهد آمد.

بعدازظهر این روز «زندگی در اعماق اقیانوس» در موزه سینما، فرصت اجرا می‌یابد.

پنج‌شنبه نیز با هفت اجرای مختلف توام خواهد بود. «زندگی در اعماق اقیانوس» و «قیچی که دنبال کار می‌گشت» در شیفت صبح در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب اجرا می‌شود.

تئاتر «هفت خوان» به کارگردانی میثم یوسفی در شیفت بعدازظهر روبروی مرکز تئاتر کانون در پارک لاله پذیرای علاقه‌مندان است و تئاتر «مبارک و قالیچه پرنده» بعدازظهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون اجرا می‌شود. سه تئاتر «مبارک و قالیچه پرنده» و «قیچی که دنبال کار می‌گشت» و «زندگی در اعماق اقیانوس» نیز در این روز در شیفت بعدازظهر در شیرخوارگاه و باغ کتاب فرصت اجرا دارند.

روز پایانی هفته ملی کودک با بیش از ۱۰ اجرا که بیش‌تر آن‌ها در پارک «آب و آتش» است همراه می‌شود. در این روز «خوزه» با چهار اجرا، «مبارک و قالیچه پرنده» با سه اجرا و «هفت خوان» با سه اجرا در عصر روز جمعه در پارک آب و آتش نمایش داده می‌شود و تئاتر «ماهی رنگین کمان» در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون اجرا خواهد شد.

این نمایش‌های محیطی به صورت رایگان برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها در مکان‌های مختلف اجرا می‌شود.

برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود./

 

منبع: بانی فیلم

همچنین ببینید

تاثیرات مخرب باب اسفنجی در رشد ذهنی کودکان

در طی پژوهشی در سال ۲۰۰۴ بر روی کودکانی که کارتون «باب‌اسفنجی شلوارمکعبی» را تماشا …