برنامه‌های کودک و نوجوان پشت سد مشکلات مالی/سازمانها در حوزه کودک تنها شعار می‌دهند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد مسلمی کارگردان و برنامه ساز حوزه کودک و نوجوان در رابطه با کاهش تولید برنامه در حوزه کودک و نوجوان به خبرنگار ایچنا گفت: متاسفانه صدا و سیما در دوران قرنطینه و شیوع بیماری کرونا هیچ برنامه‌ی ارزشمندی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان نداشته است و این قشر از جامعه را به سمت برنامه‌های نامناسب ماهواره‌ای سوق داده است و امروز شاهد وجود معظلات اجتماعی در میان کودکان و نوجوانان هستیم.

وی ادامه داد: در این چند سال به دلیل عدم توجه مسئولین به حوزه کودک و نوجوان برنامه‌های خوبی تولید نشده است و کشور ما برعکس کشورهای دیگر در حوزه کودک و نوجوان کوتاهی کرده است. اکثرکشورهای جهان به این حوزه توجه ویژه‌ای دارند به همین دلیل این قشر از جامعه از نظر تغذیه، سلامت و تمام سیاست‌های مربوطه زیر ذره بین قرار دارد تا سلامت جامعه خود را تضمین کنند.

مسلمی تاکید کرد: با اینکه صداو سیما شبکه‌ای مخصوص کودک و نوجوان دارد اما کار شاخص و ارزشمندی تولید نشده است و اگر گاهی کار شاخصی تولید می‌شود توسط تیم‌های قدیمی صورت می‌گیرد چرا که گروه‌های جدید به دلیل مشکلات مالی حاضر به تولید برنامه در این حوزه نمی‌شوند.

وی ادامه داد: در سازمانها کار برای کودک به یک شعار تبدیل شده است و برای تولید برنامه جدید تولید کنندگان باید اسپانسر جذب کنند مانند برنامه تلویزیونی دوقولوها که تولید آن به دلیل مشکلات مالی دوسال تولید کشید.

مسلمی کارگردان و برنامه ساز حوزه کودک و نوجوان بیان کرد: با این شرایط هنرمند شاهد فضای نامناسب مالی و حرفه‌ای است و تمایلی برای تولید برنامه ندارد به همین دلیل این سالهای جز گروهی از هنرمندان که به علت علاقه به کودکان برنامه تولید می‌کنند شاهد هیچ برنامه‌ی تلویزونی،سینمایی و عروسکی برای این قشر از جامعه نیستیم و تلویزیون با برنامه‌های عمو و خاله کنداکتور برنامه‌های تلویزیونی خود را پر می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت: البته لازم به ذکر است که دنیای امروز بچه‌ها با گذشته دست خوش تغییر شده است باید در کنار تولیدکنندگان روانشناس، جامعه شناس و افراد توانمند حضور داشته باشند چرا که دنیای بچه‌ها دنیای سرعت و تصویر است و باید برای تولید برنامه بعد از تامین مالی تحقیقات کاملی صورت گیرد تا از نمونه‌های خارجی ضعیف‌تر نباشند. /

خبرنگار:اعظم صفایی

همچنین ببینید

والدین عامل اصلی مشکلات عاطفی در کودکان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ تخمین زده اند که تا 18 درصد از کل افراد بزرگسال، …