برنامه‌های هفته ملی کودک متناسب با ایام محرم می شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: برنامه‌های هفته ملی کودک امسال متناسب با ایام محرم و با رویکرد عاشورا برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محمدعلی یزدان شناس در جلسه شورای هماهنگی برنامه‌های هفته ملی و روز جهانی کودک اظهار داشت : 13 الی 19 مهرماه در تقویم ملی کشور به عنوان هفته ملی کودک و 16 مهرماه نیز به عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه هفته ملی کودک، کارگاه آموزشی والدین، ارایه خدمات رایگان به کودکان، اجرای برنامه‌های مشترک روز جهانی کودک، توجه به مسایل زیست محیطی و توسعه پایدار برای نسل آینده، توجه به تولید برنامه‌های ویژه کودکان، برنامه‌های ویژه مناطق روستایی و محروم، عیادت از کودکان بیمارستانی و تجلیل از فرزندان مدافع حرم را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده طی هفته کودک در استان مازندران می باشد.

یزدان شناس بیان داشت : یکی از برنامه‌های شاخص این هفته، اجرای طرح پیک امید است که طی این طرح، کاروانی متشکل از سازمان‌ها و نهادهای گوناگون یکی از مناطق محروم و کم برخوردار اعزام و برنامه‌های متنوع از قبیل فرهنگی، درمانی، بهداشتی، آموزشی و تفریحی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سطح استان، 5 کتابخانه سیار روستایی داریم که هر کدام 20 روستا را زیر پوشش قرار می‌دهند اذعان داشت: با تلاش‌های انجام شده، به زودی شهرهای رامسر و نوشهر نیز به این لیست اضافه خواهند شد و کتابخانه‌های سیار در مناطق روستایی این دو شهر مستقر خواهند شد./

 

منبع: موج

همچنین ببینید

از پوستر جشنواره ملی شهر کودک و نوجوان رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در …