خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
3

بررسی نقض حقوق کودک در تاریخ تولدهای لاکچری/تولد ۵۲۴۲ نوزاد در ۹۸.۸.۸

  • 05 دی 1398 - 14:15
بررسی نقض حقوق کودک در تاریخ تولدهای لاکچری/تولد ۵۲۴۲ نوزاد در ۹۸.۸.۸

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سیف‌الله ابوترابی معاون امور اسناد هویتی و سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره به آمار روزانه ولادت در ماه آبان و تولدهای لاکچری در این ماه گفت: بر طبق آمار ارائه شده،‌ ولادت‌های رخ داده در ۹۸.۸.۸ بیش از ۱.۵ برابر متوسط ولادت‌های رخ داده در روزهای […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سیف‌الله ابوترابی معاون امور اسناد هویتی و سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره به آمار روزانه ولادت در ماه آبان و تولدهای لاکچری در این ماه گفت: بر طبق آمار ارائه شده،‌ ولادت‌های رخ داده در ۹۸.۸.۸ بیش از ۱.۵ برابر متوسط ولادت‌های رخ داده در روزهای دیگر ماه آبان است.

وی گفت: با توجه به اینکه ثبت ولادت بر پایه گواهی‌های بیمارستانی به انجام می‌رسد، علت رخداد این پدیده در چارچوب بررسی عملکرد پزشکان قابل بررسی است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور همچنین گفت: بروز پدیده روزگزینی در ولادت‌های رخ داده در کشور، در روزهای خاص به وضوح نمایان است. اما بررسی‌های بیشتر ابعاد این پدیده در سازمان در دست انجام است که نتایج آن در آینده منتشر خواهد شد.

وی گفت: اگر روزگزینی ناشی از سزارین نابهنگام باشد، موضوع در چارچوب نقض حقوق نوزادان نیز قابل بررسی می‌باشد.

ابوترابی خواستار بررسی‌های دقیق‌تر صاحب‌نظران در مورد این پدیده اجتماعی شد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب