خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

بررسی موارد ابتلاء کودکان و نوجوانان به سویه مسری دلتا در آمریکا

  • 02 مهر 1400 - 22:31
بررسی موارد ابتلاء کودکان و نوجوانان به سویه مسری دلتا در آمریکا
سویه مسری دلتا باعث افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در میان کودکان و نوجوانان در ایالات متحده و دیگر نقاط دنیا شده است با این حال کارشناسان اظهار دارند که هیچ نشانه قوی مبنی بر اینکه این سویه باعث ابتلا به نوع شدید این بیماری میان کودکان و نوجوان می شود، وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، کارشناسان سلامت آمریکا می گویند هیچ شواهد محکمی مبنی بر اینکه سویه مسری دلتا باعث افزایش ابتلای کودکان و نوجوانان و یا ابتلای آنان به نوع شدید بیماری در مقایسه با سویه های قبلی این ویروس شود، وجود ندارد و دلیل افزایش ابتلای کودکان به این بیماری، تنها مسری تر بودن این سویه نسبت به سایر سویه‌های این ویروس است.

بر اساس داده های آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان های کودکان آمریکا، میزان ابتلای هفتگی در میان کودکان آمریکایی در اوایل ماه سپتامبر (ماه جاری میلادی) از مرز ۲۵۰ هزار نفر و موارد ابتلا در پیک موج شیوع کووید۱۹ در زمستان فراتر رفته و این در حالیست که از زمان شروع همه گیری کروناویروس نیز تست کرونای بیش از پنج میلیون کودک در ایالات متحده مثبت اعلام شده است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، سویه دلتا در دست کم ۱۸۰ کشور جهان شناسایی شده است.
بر اساس گزارش ها، در ایالات متحده میزان بستری کودکان و نوجوانان در اثر ابتلا به کووید۱۹ در اواخر ماه اوت و اوایل ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۲۱) کمتر از دو نفر در هر ۱۰۰ هزار کودک بوده است.

به گفته کارشناسان سلامت آمریکا، اکثر کودکان مبتلا به سویه دلتا در ایالات متحده به نوع خفیف این بیماری مبتلا هستند یا بدون علامت بوده و نیازی به بستری شدن ندارند.

واکسن های کووید۱۹ همچنان برای کودکان ۱۲ ساله و بالاتر که واجد شرایط واکسیناسیون هستند در برابر سویه مسری دلتا مصونیت ایجاد می کنند؛ به طوری که میزان هفتگی بستری شدن در بین مبتلایان به این سویه در ماه ژوئیه برای افراد واکسینه نشده ۱۰ برابر بیشتر از کسانی بود که واکسن کرونا دریافت کرده بودند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب