بخاطر خدا، به خواست پسرم و مقام معلم او را عفو کنید

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در بخشی از نامه سجاد جوکار آمده است: «امروز من وخانواده‌ام شرمنده شما شدیم که ابراز همدردی و موضوع را پیگیری کردید و هیچ توقعی نسبت به شما و سایر مسئولان آموزش و پرورش نداشتیم. فقط به‌خاطرخدا و به خواهش پسرم و به‌خاطر آبروی معلمی که برای دانش‌آموزان نقشی همچون پدر را در مدرسه دارد، خواهش می‌کنم دستور فرمایید حکم صادر شده توسط شما لغو شود تا این معلم زحمتکش به‌کار و پست خود ادامه دهد.»

پدر ابوالفضل که نسخه‌ای از این نامه را به روزنامه «ایران» ارسال کرده گفت: وزیر آموزش و پرورش دوبار با من تلفنی صحبت کردند و اطمینان دادند که از من و پسرم حمایت می‌کنند و من و خانواده‌ام شرمنده ایشان هستیم. اما وقتی متوجه شدم دستور برکناری معاون مدرسه پسرم را صادر کرده‌اند خیلی متأثر شدم و بعد از صحبت با پسرم تصمیم گرفتم نامه‌ای به ایشان بنویسم و بگویم که از شکایتم صرفنظر کرده و خواهان عفو معاون خاطی شدم که امیدوارم با درخواستم موافقت کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا به این سرعت او را بخشیدید عنوان کرد: اول به‌خاطر خدا و بعد از آن هم به خواست پسرم و همین‌طور به این دلیل که قشر معلم از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و نباید به‌خاطر یک سهل‌انگاری مورد شماتت قرار گیرند. به‌طور قطع این معلم که حالا به‌عنوان معاون مدرسه فعالیت می‌کند زحمات بسیاری برای فرزندان ما کشیده است و نباید به‌خاطر این اتفاق کل عملکردشان زیر سؤال برود.
وی در خصوص وضعیت درمانی پسرش نیز گفت: روز پنجشنبه عمل ترمیمی پرده گوش با موفقیت انجام شد و پزشک معالج هم از نتیجه عمل راضی بود و صبح جمعه هم با نظر کادر درمانی ابوالفضل را از بیمارستان ترخیص کردیم.
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «‌با ابوالفضل دانش‌آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت و از آنان عذرخواهی کردم، همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم، دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیأت تخلفات را دادم، اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.»
این تصمیم وزیر با استقبال معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همراه شد و در واکنش به آن نوشت: «ممنون از توجه و قاطعیت شما، مدارس باید با تنبیه بدنی خداحافظی کنند.»/

 

منبع: ایران آنلاین

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …