خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

با انتخاب درست، کودکان خود را به قهرمان ورزشی تبدیل کنیم

  • 29 آذر 1400 - 19:19
با انتخاب درست، کودکان خود را به قهرمان ورزشی تبدیل کنیم
کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: رشته‌های ورزشی مادر اگر زیر نظر مربی‌های خوب آموزش داده‌ شوند باعث رشد همه فاکتورهای آمادگی جسمانی و افزایش مهارت‌آموزی در کودکان خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛سونیا لطف‌اللهی در رابطه با ورزش اصولی برای کودکان با بیان اینکه در هر دوره سنی (کودکی، نونهالی، نوجوانی و …) معضلات و چالش‌های مختلفی برای حفظ افراد در رشته ورزشی وجود دارد، اظهار کرد: کودکان در سنین کم توانایی تصمیم‌گیری درست برای شروع یک رشته ورزشی را ندارند و علایق و استعدادهای آن‌ها نیز خود را نشان نداده‌ است و اکثراً پدر و مادر برای کودک خود تصمیم می‌گیرند؛ در نتیجه ممکن است کودکانی که از سنین پایین یک ورزش را شروع کرده‌اند، پس از گذشت چندسال آن را رها کنند.

وی افزود: بهتر است والدین، کودکانی که توانایی تصمیم‌گیری درست را ندارند و استعداد خود را به خوبی نشان نداده‌اند را در رشته‌های ورزشی مانند دو و میدانی و ژیمناستیک که ورزش‌های مادر هستند، ثبت‌نام کنند، زیرا این ورزش‌ها به رشد سریع کودکان در رشته‌های دیگر نیز کمک می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: رشته‌های ورزشی مادر اگر زیر نظر مربی‌های خوب آموزش داده‌ شوند باعث رشد همه فاکتورهای آمادگی جسمانی و افزایش مهارت‌آموزی در کودکان خواهند شد و با رشد این عوامل کودکان اگر بخواهند وارد رشته‌های ورزشی دیگر شوند به سرعت رشد خواهند کرد.

لطف‌اللهی با بیان اینکه خانواده، مهارت و علم مربی و حمایت هیئت ورزشی سه عامل تاثیرگذار در موفقیت کودکان در ورزش دارند، ادامه داد: علاوه بر عوامل مختلفی که در داخل خود رشته‌های ورزشی وجود دارد تا یک کودک آن رشته ورزشی را رها کند، خانواده‌ها نیز تاثیر به سزایی در موفقیت یا عدم موفقیت کودکان در ورزش دارند و خانواده‌ها با ایجاد انگیزه کافی و اعتماد به کودکان خود می‌توانند آن‌ها را حمایت کنند.

کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه کودکان تا سن ۸ سالگی نیاز به بازی کردن دارند، خاطرنشان کرد: رشته‌های ورزشی مختلف نیاز یه آموزش‌ها مختلف نیز دارند ولی سن مناسب برای شروع ورزش‌های مادر مانند ژیمناستیک از ۶ سالگی است. البته مربی‌های ورزشی نیاز به بازی کودک را در نظر گرفته و سعی می‌کنند آموزش‌های لازم را در قالب بازی ارائه دهند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب