با اطاعت از ولایت می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ نخستین یادواره 16 دانش آمور شهید با حضور مسئول بسیج دانش‌آموزی استان آذربایجان شرقی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولان، مدیران مدارس، خانواده‌های معظم شهدا و دانش آموزان مدارس‌ عجب‌شیر در مسجد امام حسن مجتبی شهرک میلاد این شهر برگزار شد.
محمد ابراهیم پور مسئول بسیج دانش‌آموزی استان گفت: به‌پاس فداکاری و جان‌فشانی این شهیدان، عزت و شرف مان امروز در امنیت است و هر آنچه داریم از این عزیزان است.
وی تصریح کرد: شرف بزرگ شهدا ورود به ضیافت، ضیافت الله است و مصداق این مسیر سیدالشهدا است.
ابراهیم پور یادآور شد: امروز رزمندگان ما، مردم و جوانان مؤمن، در مقابل زورگویان ایستادند و این از عزت خون شهداست و این جان‌فشانی مخصوص کسانی است که از جان خود گذشتند و ما جامانده‌ایم و به قافله نرسیدیم.
وی ادامه داد: شهدای دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس، در تمامی عرصه‌ها برای تمامی اقشار جامعه به‌ویژه دانش آموزان الگو هستند.
وی بر آشنایی دانش آموزان با سیره و زندگی شهدا تأکید کرد و گفت: شهیدان سند واقعی ایثار و فداکاری ملت هستند و به برکت خون شهداست که ایران اسلامی یک کشور قدرتمند در جهان است.
ابراهیم پور بابیان اینکه اگر دانش‌آموزان دیروز در خط مقدم حماسه آفریدند و در سنگر جبهه و جنگ جلوی توپ و تانک و مسلسل با دست‌خالی ایستادند، دانش‌آموزان امروز سنگرشان مدرسه است و باید با تحصیل علم کشور را به عزت و افتخار برسانند.
وی افزود: امروز شما در جنگ فرهنگی هستید و می‌توانید در عرصه علم استکبار را به‌زانو دربیاورید، باید بپذیرید از مدرسه به‌عنوان سنگر استفاده کنید، باید فرهنگ شهادت و ایثار به شما منتقل شود، شما وارثان و طلایِه داران خون شهدا هستید چرا که روزی آن‌ها پشت همین میز و نیمکت‌ها نشسته بودند.
گفتنی است، شهرستان عجب‌شیر دارای 16 شهید دانش‌آموز است و در این آئین از 15 دانش آموز ممتاز ایثارگر تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/


منبع: ایثار

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …